Izolacje poziome fundamentów w postaci maty bentonitowej VOLTEX do uszczelnienia powierzchni oraz taśmy bentonitowej WATERSTOP RX do uszczelniania przerw roboczych.
Voltex przewidziano w celu izolacji płyty fundamentowej do stosowania pod płytami żelbetowymi (hydrozolacja płyty fundamentowej) o grubości co najmniej 10 cm - w przypadku jego instalacji bezpośrednio na zagęszczonym podłożu gruntowym. W przypadku zastosowania podkładu z chudego betonu - grubość płyty żelbetowej powinna wynosić co najmniej 15 cm. Jeśli w wyniku przeprowadzonych badań wody gruntowej zostanie stwierdzone jej nadmierne zanieczyszczenie, należy stosować Voltex CR.
W warunkach występowania ciśnienia hydrostatycznego, Voltex powinien być instalowany pod ławami i żebrami płyt fundamentowych tak, jak na rysunkach A 1.6, A 1.7 lub A 1.8. Przy braku naporu wody Voltex może być instalowany tylko na ścianach budowli tak, jak na rysunkach A 1.9, A 1.10, A 1.11.
Przed ułożeniem Voltexu należy we właściwy sposób przygotować podłoże. Z pewnym wyprzedzeniem należy również zaizolować podszybia wind, studzienki, komory, żebra płyt i głowice pali, wyprowadzając z tych elementów zakłady Voltexu dla połączenia z zasadniczą powierzchnią izolacji tak, aby tworzyły ciągłe, nieprzerwane pasmo izolacyjne.
Sposób układania VOLTEX'u.
1.1 Przygotowanie podłoża pod hydroizolację płyty fundamentowej
Podłożem Voltexu może być podkład betonowy, zagęszczony grunt lub warstwa zagęszczonego kruszywa. Podłoże gruntowe lub warstwę kruszywa należy wyrównać i zagęścić do ID powyżej 85%. Powinno się stosować kruszywo poniżej 18 mm.
1.2 Instalacja izolacji płyty fundamentowej
Voltex należy układać na właściwie przygotowanym podłożu ciemniejszą stroną do góry. Sąsiednie pasma należy zakładać na siebie na co najmniej 10 cm, a zakłady końców pasm przesuwać wzajemnie o co najmniej 30 cm (rys. A 1.1). Voltex w miejscach połączeń spina się zszywkami lub przybija do podłoża. W ten sposób zapobiegnie się możliwości jego przemieszczenia przed i w trakcie wylewania betonu (rys. A 1.2). Jeśli płyta jest wykonywana etapami, Voltex z wcześniejszego etapu powinien rozciągać się co najmniej 30 cm poza krawędź płyty już wylanej (rys. A 1.3). Pozwoli to na wykonanie zakładu i prawidłowe połączenie z następną sekcją płyty. We wszystkie przerwy robocze w betonowaniu należy zamontować taśmę Waterstop-RX (rys. A 1.3).
Rys. A 1.1. Układanie Voltexu na 10 cm zakład (zakłady końcowe przesunięte wzajemnie o co najmniej 30 cm).
Rys. A 1.2. Spinanie zakładów sąsiednich pasm Voltexu w trakcie układania izolacji płyty fundamentowej przy użyciu mechanicznego zszywacza przemysłowego.
Rys. A 1.3. Miejsca połączeń betonu mijają zakłady Voltexu o co najmniej 30 cm.
membrana bentonitowa, izolacja fundamentów - mata bentonitowa Voltex Bentonitowa hydroizolacyjna mata budowlana VOLTEX to pionowa i pozioma izolacja fundamentów, ciężka izolacja wodna, bentonitowa izolacja samonaprawialna, izolacja płyty dennej, izolacja konstrukcji budowlanych. Budowlana mata bentonitowa Voltex DS jest od strony geowłókniny dodatkowo laminowany membraną polimerową. Zapytaj o cenę maty bentonitowej VOLTEX w wersji specjalnej: VOLTEX DS oraz VOLTEX L. Podstawowe cechyProducent: Cetco Symbol: Voltex Opakowanie: 25 m2 Jednostka: m2 Cena hurtowa ponad: 200 m2 Specjalizacja: mata bentonitowa Voltex, pionowa i pozioma izolacja fundamentów Uwagi: ciężka hydroizolacja przeciwwodna Grupa produktów: membrana uszczelniająca, mata bentonitowa, izolacje zimowe, bentonity, izolacje bentonitowe, bentonit Rozwiązywane problemy: uszkodzenia izolacji fundamentów, podmakanie ścian i fundamentów, zamakanie i podtapianie budynków, ciągły napływ wody w piwnicy, brak izolacji fundamentu Zastosowanie: pozioma izolacja fundamentów, pionowa izolacja fundamentów, izolacje wodne, izolacja płyty dennej, izolacja fundamentów, hydroizolacje Sytuacje stosowaniasytuacje stosowania bentonitowej maty hydroizolacyjnej VOLTEX
zakres stosowania maty bentonitowej budowlanej VOLTEX
| |
Kod QR produktu | |
Tagi: |
Voltex DS to specjalistyczna membrana izolacyjna stosowana w poziomej izolacji fundamentów płyty dennej. Jest to membrana wielowarstwowa składająca się z polipropylenowej siatki zbrojącej i powłok z bentonitu aktywowanego wodą.
Głównym celem stosowania Voltex DS jest ochrona przed wilgocią i wodą gruntową, która może przenikać do budynku przez fundamenty. Dzięki swojej strukturze membrana ta zapewnia skuteczną izolację wodochronną, a jednocześnie jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.
Pozioma izolacja fundamentów płyty dennej Voltex DS ma za zadanie zabezpieczyć konstrukcję przed wilgocią, wodą gruntową i innymi czynnikami zewnętrznymi. Dzięki swojej unikalnej strukturze i właściwościom, Voltex DS zapewnia trwałą ochronę przed wodą i wilgocią, a jednocześnie jest odporna na działanie agresywnych substancji chemicznych, mikroorganizmów i korozji. Jest to rozwiązanie szczególnie skuteczne w przypadku budynków, które znajdują się w wilgotnych i podmokłych terenach, gdzie występują wysokie wymagania dotyczące izolacji fundamentów.
więcej »