Masa hydroizolacyjna grubowarstwowa (KMB) modyfikowana polimerami, zbrojona mikrowłóknami Dyspersyjna masa asfaltowo-kauczukowa wysokoelastyczna, nie zawierająca rozpuszczalników masa uszczelniająca (typu KMB) do izolacji przeciwwodnych części budowli stykających się z gruntem - izolacja fundamentów - oraz do klejenia twardych płyt izolacyjnych ze spienionego polistyrenu (styropianowych typu EPS) Podstawowe cechyProducent: Nexler Symbol: IZ-WM Opakowanie: 20 kg Jednostka: kg Minimalne zamówienie: 660 kg Specjalizacja: jednoskładnikowa masa KMB zbrojona włóknami do izolacji przeciwwodnej grubowarstwowej Uwagi: Bariera przed rakotwórczym radonem Zużycie: 1,5 kg/m2/mm Zastosowanie: izolacje wodne, izolacja fundamentów Sytuacje stosowania
| |
kod produktu | |
- Zbrojony mikrowłóknami
- Gotowy do użycia
- Odporny na wysokie ciśnienie wody
- Wysokoelastyczny, mostkujący rysy
- Przyjazny dla środowiska, bez rozpuszczalników i bez substancji toksycznych
- Bezpieczny w kontakcie ze styropianem
- Odporny na substancje naturalne występujące w gruncie
- Odpowiednio przechowywany może być stosowaniu po otwarciu przez długi okres czasu
Kupując ten produkt od nas, otrzymasz dodatkowe korzyści:
- profesjonalne doradztwo
- dobór optymalnych rozwiązań technicznych
- szybki dostęp do wiedzy technicznej
- możliwość kontaktu z doradcami technicznymi producentów
- specyfikacje techniczne i poradniki wykonawcze
- oszczędzasz pieniądze
- hurtowa cena przy większym zakupie
- alternatywne rozwiązania - dobieramy zamienniki - doradzamy możliwość stosowania produktów zamiennych (np. tańszych)
- oszczędzasz swój czas
- szybka dostawa dzięki sieci 21 lokalnych magazynów
- pomoc przy przygotowaniu ofert przetargowych
- wsparcie podczas realizacji inwestycji w ramach programu VIP
- gwarancja udanej współpracy z rzetelnym i uczciwym partnerem
WARUNKI STOSOWANIA
Temperatura podłoża i powietrza podczas prowadzonych prac powinna wynosić od +5°C do +25°C.
Nie należy prowadzić prac podczas opadów atmosferycznych i silnego nasłonecznienia.
PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA
Przed nałożeniem należy odpowiednio przygotować powierzchnię. Podłoże przeznaczone do nakładania produktu powinno być ciągłe, związane, wysezonowane i nośne. W przypadku zanieczyszczenia podłoża środkami ropopochodnymi, należy je skutecznie usunąć. Powierzchnię należy oczyścić mechanicznie, usunąć pyły i naloty, wszelkie luźne fragmenty i warstwy, ostre wystające krawędzie i zanieczyszczenia pogarszające przyczepność. W przypadku występowania ubytków w podłożu (raków, gniazd żwirowych i innych nierówności), należy je naprawić, wypełnić i wyrównać. Jeżeli ich wielkość nie przekracza 5 mm, należy wykonać szpachlowanie wypełniające (drapane), w przypadku większych ubytków należy zastosować odpowiednią zaprawę wyrównawczą. Można stosować na suchym lub lekko wilgotnym podłożu. Wilgotne podłoże wydłuża czas wiązania.
NEXLER WM można aplikować na istniejące powłoki z dyspersyjnych mas bitumicznych. Przygotowane podłoże gruntować roztworem NEXLER BITFLEX Primer.
Szpachlowanie wypełniające (drapane): Na zagruntowane podłoże (NEXLER BITFLEX Primer) należy nałożyć gładką stroną pacy masę i zatrzeć w miejscu występowania ubytków. Szpachlowania wypełniającego nie traktuje się jako warstwy hydroizolacji powłokowej.
Krawędzie i narożniki: Wszelkie kąty proste zewnętrzne należy sfazować (zukosować), zaś wewnętrzne odpowiednio zaokrąglić wykonując fasety. Na podłożach mineralnych można wykonać fasetę z zaprawy mineralnej, np. NEXLER RENOBUD R 103 (promień 4 - 5 cm), lub masy PMBC (KMB), np. (promień 2 cm). Na podłożach bitumicznych fasetę należy wykonać z masy PMBC (KMB). Do tworzenia faset najlepiej nadaje się kielnia w kształcie „kociego języczka”.
Ściany z elementów małogabarytowych w budynkach podpiwniczonych: Na murze spoinowym (np. bloczki betonowe) należy wykonać tynk wyrównawczy. Przygotowane podłoże gruntować roztworem NEXLER BITFLEX Primer.
PRZYGOTOWANIE PRODUKTU
NEXLER WM jest produktem gotowym do użycia. Przed użyciem wyrób należy wymieszać aż do uzyskania jednorodnej masy.
APLIKACJA
Wykonywanie hydroizolacji wodochronnych podziemnych części budowli: W zależności od warunków wodno-gruntowych oraz głębokości posadowienia obiektu, należy dobrać odpowiednią grubość warstwy izolacyjnej. Na odpowiednio przygotowane i zgruntowane podłoże nakłada się właściwą warstwę za pomocą pacy. W jednej operacji roboczej zaleca się nakładać warstwę nie grubszą niż 2 mm. Każda operacja powinna odbywać się po wyschnięciu poprzedniej warstwy. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, by powierzchnie kątów wewnętrznych i zewnętrznych były dokładnie pokryte masą.
Powłokę nanosi się zawsze od strony ściany narażonej na działanie wody, wtedy unikamy negatywnego ciśnienia hydrostatycznego działającego na izolację. W przypadku występowania trudnych warunków wodno-gruntowych, w celu zachowania dodatkowej ostrożności, zaleca się wtapiać tkaninę techniczną (siatkową) na całej powierzchni izolacji.
Świeżo nałożona powłoka musi być chroniona przed intensywnym nasłonecznieniem (np. poprzez zacienienie), zalaniem, deszczem i ujemnymi temperaturami. Nie dopuszczać do sytuacji, w której woda opadowa mogłaby wnikać w przegrodę i podchodzić pod warstwę hydroizolacji od strony podłoża.
Przejścia robocze: Wszelkie przejścia robocze, dylatacje czy też inne strefy narażone na niekontrolowane pęknięcia, należy zbroić tkaniną techniczną (siatkową). Należy ją wtapiać w pierwszą warstwę powłoki.
Należy pamiętać o stosowaniu mankietów do uszczelnienia wszelkiego typu przejść instalacyjnych. Uszczelnienie przejść instalacyjnych za pomocą niniejszego produktu jest jedynie izolacją powłokową wspierającą uszczelnienia systemowe (tuleje z kołnierzami, łańcuchy uszczelniające,
sznury bentonitowe), których zastosowanie jest konieczne.
Zasypanie wykopu: Czas całkowitego związania hydroizolacji, umożliwiający zasypanie wykopu, wynosi około 3 dni. Po związaniu, powłokę hydroizolacyjną należy zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi związanymi z zasypywaniem wykopu.
Zaleca się zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń w postaci wodoodpornych płyt termoizolacyjnych, folii PE, EPDM lub włókniny. Folie kubełkowe nie powinny być stosowane do ochrony mas PMBC (KMB) z uwagi na to, iż kubełki pod wpływem naporu gruntu mogą naciskać miejscowo na powłokę i ją uszkodzić. Wyjątkiem są folie profilowane ze zintegrowaną włókniną filtrującą.
Wykonywanie hydroizolacji przeciwwilgociowej podziemnych części budowli:
W przypadku wykonywania hydroizolacji przeciwwilgociowej NEXLER WM należy nakładać na odpowiednio przygotowane i zagruntowane podłoże w co najmniej dwóch warstwach. Zaleca się, aby grubość związanej powłoki wynosiła minimum 2 mm.
Przyklejanie płyt termoizolacyjnych na ścianach fundamentowych:
Płyty ocieplające hydrofobizowane przed klejeniem należy przeszlifować. Masę nałożyć punktowo na płytyNEXLER WM termoizolacyjne (10 - 12 placków wielkości dłoni na płytę 0,5 m ),² następnie odczekać ok. 15 minut (w zależności od warunków temperaturowych) przed przyklejeniem płyty. Oznaką, że czas oczekiwania był zbyt długi, jest zmiana barwy masy z brunatnej na czarną. Po odczekaniu płyty przykłada się i mocno dociska do równego podłoża. Klejenie rozpoczyna się od dna wykopu.
Płyty termoizolacyjne zaleca się oprzeć na odsadzce ławy fundamentowej, a jeśli jest to niemożliwe - podeprzeć je podczas wiązania. Zasypanie wykopu może nastąpić po 3 - 7 dniach, w momencie uzyskaniu pełnych właściwości klejących masy. Klejąc płyty termoizolacyjne w strefie cokołowej zaleca się ich dodatkowe mocowanie mechaniczne z uwagi na możliwość niestandardowego obciążenia ściany – cokołu, np. płytką elewacyjną. Nie zamykać szczelnie przestrzeni pomiędzy styropianem i ścianą fundamentową. Podczas deszczu niezwiązaną masę należy chronić przed wodą opadową osłaniając szczelinę między styropianem i ścianą.
Zużycie:
- hydroizolacja przeciwwilgociowa grubość związanej powłoki 2 mm - ok. 3,0 kg/m²
- hydroizolacja przeciwwodna (woda zalegająca/napierająca woda opadowa) grubość związanej powłoki 3 mm - ok. 4,5 kg/m²
- hydroizolacja przeciwwodna (woda wywierająca ciśnienie) grubość związanej powłoki 4 mm - ok. 6,0 kg/m²
- szpachlowanie drapane 1 - 2 kg/m²
- klejenie płyt EPS - 1 - 1,5 kg/m²
Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.
Anna Olechnowicz
tel.: 814442828
info(at)technologie-budowlane.com
Inni kupowali
Nexler WL
Dyspersyjna masa asfaltowo-kauczukowa do elastycznego stosowania ...
NEXLER WK
Dyspersyjna masa asfaltowo-kauczukowa, bezrozpuszczalnikowa do st...
Nexler Renobud R-103
Mineralna, modyfikowana polimerami, drobnoziarnista zaprawa cemen...
Naxler Renobud R-102
Mineralna modyfikowana polimerami, drobnoziarnista zaprawa cement...
BOTAMENT BM 92 SCHNELL
BOTAMENT BM 92 to dwuskładnikowa powłoka grubowarstwowa izolacja ...
VOLTEX - bentonitowa mata izolacyjna
Mata bentonitowa VOLTEX to materiał geosyntetyczny stosowany gł&o...