Na system składa się ultraodporna polimerowa membrana oraz zestawa taśm montażowych. Membrana wykonana jest z białego polimeru (HDPE) pokrytego klejem wrażliwym na nacisk i odpornej na warunki atmosferyczne warstwy ziarnistej zabezpieczającej powierzchnię. Membrana została opracowana w celu podniesienia właściwości konstrukcji i przeznaczona jest do stosowania jako hydroizolacja poniżej poziomu gruntu.
Sytuacje stosowaniaMateriał znajduje zastosowanie w:
| |
kod produktu | |
- Biały arkusz z nierecyklingowanym HDPE (granulkami) jako surowcami.
- Odporna na warunki atmosferyczne - specjalnie opracowana powłoka powierzchni zapewnia właściwości samoprzylepne na czas do 49 dni ekspozycji na promieniowanie UV, wodę deszczową, brud i zanieczyszczenia itp.
- Membrana zachowuje szczelność przy zarysowaniach betonu dochodzących do 3,5 mm.
- Dobra stabilność wymiarowa - współczynnik zmienności wymiarów nie przekracza 0,5%,
- Odporna na uderzenia i przebicia, skutecznie ogranicza możliwość zniszczenia membrany podczas budowy.
- Wysoka odporność na chemikalia, takie jak kwasy, zasady i sól, chroni membrany w większości obszarów o alkalicznym podłożu lub kwaśnych deszczach.
- Membrana ActiSkin 1200 jest odporna na wilgotne warunki w miejscu pracy.
- Membranę ActiSkin 1200W można instalować tylko w warunkach suchych.
- Oszczędność czasu dzięki eliminacji przerw technologicznych, związanych np. z czasem wiązania podłoża.
- Można stosować razem z XPS (jednakże należy pamiętać, że membrana musi przylegać
Kupując ten produkt od nas, otrzymasz dodatkowe korzyści:
- profesjonalne doradztwo
- dobór optymalnych rozwiązań technicznych
- szybki dostęp do wiedzy technicznej
- możliwość kontaktu z doradcami technicznymi producentów
- specyfikacje techniczne i poradniki wykonawcze
- oszczędzasz pieniądze
- hurtowa cena przy większym zakupie
- alternatywne rozwiązania - dobieramy zamienniki - doradzamy możliwość stosowania produktów zamiennych (np. tańszych)
- oszczędzasz swój czas
- szybka dostawa dzięki sieci 21 lokalnych magazynów
- pomoc przy przygotowaniu ofert przetargowych
- wsparcie podczas realizacji inwestycji w ramach programu VIP
- gwarancja udanej współpracy z rzetelnym i uczciwym partnerem
Przygotowanie podłoża
Powierzchnia musi być mocna, równa, stabilna i czysta, bez występów, szczelin, spoin lub pustek większych niż 10 mm. Aby zapobiec przemieszczaniu się przepustów, takim jak przepusty rur doprowadzających wodę i energię elektryczną podczas wylewania betonu i montażu membrany, należy je zamocować i ustabilizować. Uszkodzony beton należy odnowić za pomocą zaprawy naprawczej.
Montaż w poziomie
Membranę ActiSkin należy układać powłoką odporną na warunki atmosferyczne (strona chropowata) skierowaną w stronę wylewu betonu, a białą płytą polimerową (strona gładka) skierowaną w stronę podłoża. Zakładka pomiędzy membranami wynosi 75 mm. Przed usunięciem plastikowej folii zabezpieczającej (na pasku samoprzylepnym) upewnić się, że zakładka membrany jest umieszczona prawidłowo, a spód kolejnego arkusza wyczyszczony przed nałożeniem. Następnie należy zacząć usuwać plastikową folię zabezpieczającą, aby złączyć membrany ze sobą. Za pomocą ciężkiego wałka zapewnić idealne połączenie między membranami. Następnie usunąć folię zabezpieczającą i docisnąć membrany do siebie.
Montaż w pionie
Rozróżniamy dwie metody montażu membrany na powierzchniach pionowych. Pierwszy to montaż membrany ActiSkin 1200 na szalunkach(zwykłych lub traconych) oraz stałych obudowach wykopów (np. ścianka berlińska, grodzice stalowe). Druga metoda to montaż membrany ActiSkin 1200 W na już gotowej ścianie.
Montaż ActiSkin 1200
Membrana ActiSkin musi być nakładana mechanicznie do podłoża za pomocą narzędzi mocujących. Elementy mocujące muszą być niskoprofilowe, aby membrana nie została przez nie uszkodzona. Zakładka pomiędzy membranami wynosi 75 mm. Przed usunięciem plastikowej folii
zabezpieczającej (na pasku samoprzylepnym) należy upewnić się, że pasek zakładki membrany jest umieszczony prawidłowo, a spód kolejnego
arkusza wyczyszczony przed nałożeniem. Następnie należy zacząć usuwać plastikową folię zabezpieczającą, aby złączyć membrany ze sobą. Za pomocą ciężkiego wałka zapewnić idealne
połączenie między membranami. Następnie należy usunąć folię zabezpieczającą i docisnąć membrany do siebie.
Naprawy przed betonowaniem
W przypadku uszkodzenia membrany ActiSkin podczas montażu szalunku i układania stali zbrojeniowej można dokonać naprawy dwojako:
- Na odwrocie (strona gładka) dociętej uprzednio maty przylepiamy taśmę dwustronną. Następnie w miejscu uszkodzenia odznaczmykształt łaty. W celu zapewnienia lepszego łączenia oczyszczamy miejsce wokół uszkodzenia z powłoki ochronnej. Na koniec przyklejamy matę i mocno ją dociskamy przy pomocy wałka.
- Oznaczamy obszar wokół uszkodzenia. Następnie oczyszczamy go z warstwy ochronnej (przy pomocy szczotki drucianej lub opalarki). Na koniec przyklejamy łatę wyciętą z taśmy piaskowej i mocno ją dociskamy przy pomocy wałka.Za pomocą uszczelniacza poliuretanowego wykonujemy uszczelnienie wokół przepustów, obróbek złączy, pali, prętów zbrojeniowych.
Wylewanie beton
Należy upewnić się, że wszystkie zachodzące na siebie obszary są uszczelnione, a folia zabezpieczająca została usunięta z tego obszaru. Uważać,by nie uszkodzić membrany podczas wylewania betonu.
Demontaż szalunków
Bardzo ważne jest, aby nie usuwać szalunku, dopóki beton nie będzie miał wystarczającej wytrzymałości na ściskanie. Zbyt wczesne zdjęcie wszystkich szalunków może doprowadzić do przemieszczenia membrany ActiSkin lub uszkodzenia betonu. Przed zdjęciem szalunku zalecana minimalna wytrzymałość betonu na ściskanie wynosi 10N/mm2.
Uwagi
- Wszystkie powierzchnie, na które nakłada się ActiSkin, muszą być solidne i stabilne, z równomiernym wykończeniem i bez ostrych wystających przedmiotów, pyłu, luźnych zanieczyszczeń, tłuszczu, utwardzaczy lub czegokolwiek innego, co może uszkodzić membranę lub uniemożliwić jej prawidłowy montaż.
- ActiSkin 1200 można nakładać w temperaturach od -5,0°C do 40,0°C.
- ActiSkin 1200W można nakładać w temperaturach od 5,0°C do 40,0°C.
- ActiSkin 1200W można instalować tylko w warunkach suchych na suche powierzchnie.
- Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy instalować ActiSkin w warunkach suchych.
- W dylatacjach należy zastosować dodatkowe zabezpieczenie w postaci taśmy zewnętrznej Extrea DA o szerokości min 32 cm.
- W miejscach, w których szalunek ma zostać usunięty (krawędzie płyty, fundamenty, wierzchołek ściany) w celu połączenia z hydroizolacją nakładaną po wylaniu betonu, szalunek powinien pozostać na miejscu przez co najmniej 72 godziny po wylaniu betonu.
- Nie pozostawiaj membrany odsłoniętej na dłużej niż 60 dni.
- Po zainstalowaniu ActiSkin (szwy połączono ze sobą), ActiSkin (w tym szwy) może być natychmiast wystawiona na działanie zarówno deszczu, jak i wody.
- Przerwy robocze płyty i ścian należy zabezpieczyć dodatkową taśmą zewnętrzną Extrea AA o szerokości min. 24cm (ściany) lub 32 cm (płyta).
Inni kupowali
Usługa układania i spawania geomembrany
Zgrzewanie geomembrany polega na termicznym zespoleniu dwó...