Wyniki wyszukiwania "wzmacnianie podłoża"
- Zastosowanie geokraty NEOWEB
Główne obszary zastosowania geokraty NEOWEB, to wzmacnianie podłoży, zabezpieczenie skarp, nasypów i kanałów, wzmacnianie zbiorników i wysypisk oraz retencja gruntu.
więcej - GEOWEB - budowa wałów przeciwpowodziowych w Sandomierzu
Stabilizacja skarp wałów przecipowodziowych wzmocnienie skarp i zabezpieczenie przeciwerozyjne skarp tarasów zalewowych w Zawichoście - system geokraty GEOWEB Zabezpieczenie i umocnienie skarpy - zastosowanie geokraty geokomórkowego systemu ograniczającego GEOWEB w wybranych obiektach budownictwa wodnego i wodno-inżynieryjnego na przykładzie wału przeciwpowodziowego w Sandomierzu. (budowa i wzmacnianie skarp wałów przeciwpowodziowych) Raport z realizacji obiektów, efekty ekonomiczne oraz walory w zakresie środowiskowym. autor: Zdzisław Szczepaniak, Structum, Poland na zdjęciu: wzmocnienie skarp i zabezpieczenie przeciwerozyjne skarp tarasów zalewowych w Zawichoście - system geokraty GEOWEB wzmocnienie skarp i umocnienia przeciwerozyjne kanałów za pomocą geokraty typu GEOWEB Budowa murów oporowych z wykorzystaniem geosiatki typu GEOWEB Budowa murów oporowych w systemie GEOWEB Budowa murów oporowych w systemie GEOWEB
więcej - GEOWEB - zastosowania systemu Geoweb - przenoszenie obciążeń w budowlach ziemnych
Stosowanie systemu geokraty GEOWEB pozwala na redukcję i minimalizację problemów i trudności jakie zwykle występują na drogach i placach budowanych na miękkich i słabych podłożach. Po wypełnieniu systemu ziarnistym materiałem wypełniającym i po jego zagęszczeniu droga jest gotowa do natychmiastowego użytku. Użycie systemu pozwala na wykonanie nawierzchni placów i dróg przeznaczonych do ruchu ciężkich pojazdów kołowych na słabych gruntach przy redukcji kosztów i czasu prowadzenia prac. budowa muru oporowego w systemie GEOWEB budowa wałów przeciwpowodziowych - stabilizacja nasypów w systemie GEOWEB budowa stopnia wodnego, stabilizacja brzegów rzeki w systemie GEOWEB budowa stopnia wodnego, system GEOWEB
więcej - Ochrona przeciwerozyjna zboczy i skarp
Komórkowy System Ograniczający GEOWEB jest doskonałym rozwiązaniem w ochronie przeciwero-zyjnej w szerokim zakresie zastosowań od osłon powierzchni płaskich lub prawie płaskich do nachylonych, stromych zboczy i skarp. Najistotniejsze korzyści wynikające ze stosowania systemu GEOWEB w ochronie przeciwerozyjnej to możliwość utrzymania gruntu wewnątrz komórek sekcji GEOWEB nawet na stromych, spadzistych zboczach i skarpach oraz możliwość szybkiego pokrycia tak wykonywanych nawierzchni roślinnością.
więcej - Zastosowania geosyntetyków do przenoszenia obciążeń
Zastosowanie geosyntetyków ma na celu m.in. ograniczenie kosztów realizacji przedsięwzięć budowlanych. Optymalizacja konstrukcji podsypki torowisk, budowa placów składowych, czy stabilizacja podłoża drogowego może okazać się wielokrotnie tańsza po zmianie technologii realizacji w zakresie wykorzystania geosyntetyków. wzmacnianie podbudowy torowisk, system GEOWEB wzmacnianie podbudowy dróg w systemie GEOWEB Budowa wałów przeciwpowodziowych w Zawichoście - system geokraty komórkowej GEOWEB wykonanie podbudowy i warstwy nośnej dróg technologicznych w Zawichoście - system GEOWEB var box = {}; window.addEvent('domready', function(){ box = new MultiBox('mb', {descClassName: 'multiBoxDesc', useOverlay: true}); });
więcej - Geosyntetyki - rodzaje i zastosowanie geosyntetyków
Geosyntetyki to materiały o strukturze włóknistej, które są wykonane z polimerów, takich jak polipropylen, poliester lub polietylen. Stosowane są w budownictwie do wzmacniania gruntów, separacji, filtracji, drenażu, ochrony i innych celów inżynieryjnych i geotechnicznych.
więcej - wzmacnianie powierzchni
częstym problemem, z którym borykają się wykonawcy jest niska jakość podłoża np. betonu, która nie pozwala na wykonanie kolejnych prac np. układanie płytek. Niska wytrzymałość podłoża może powodować oderywanie się kolejnych warstw np. klejów, warstw naprawczych, farb.
więcej - Materiały biodegradowalne w pracach ziemnych
Siatki i geosiatki biodegradowalne stają się coraz popularniejszymi rozwiązaniami w geoinżynierii. Wykorzystywane są do stabilizacji i wzmacniania gruntów, umacniania brzegów i wałów przeciwpowodziowych. Niektóre z nich pełnią też funkcje wspomagające proces wegetacji przy ukorzenianiu roślin.
więcej - Izolacja piwnic i fundamentów w systemie DRIZORO
System Drizoro przezentuje cztery warianty wykonania izolacji podziemnych części budynków - izolacja piwnic i fundamentów: izolacja zewnętrzna na bazie środków mineralnych, izolacja zewnętrzna na bazie żywic, izolacja wewnętrzna na bazie materiałów mineralnych oraz izolacja wewnętrzna z dodatkową iniekcją. Pobierz w pliku pdf - Profesjonalna chemia budowlana DRIZORO.
więcej - Jak umocnić skarpę?
Umocnienie skarpy to kluczowy element zabezpieczenia przed osuwaniem się gruntu, erozją czy innymi niekorzystnymi zjawiskami związanymi z nachyleniem terenu. Istnieje wiele metod i rozwiązań, które można zastosować w zależności od rodzaju skarpy, warunków gruntowych, obciążeń oraz celu, jaki chcemy osiągnąć.
więcej - Geowłóknina
Geowłóknina jest to płaski geosyntetyk wyprodukowany z włókien poliestrowych (geowłókniny PE) lub polipropylenowych (geowłókniny PP). Produkcja geowłókniny to długi proces obejmujący produkcję włókna, igłowanie lub przeszywanie i termiczne łączenie włókien, tzw. kalandrowanie. Geowłóknina jest materiałem o szerokim zastosowaniu w budownictwie, motoryzacji i produkcji mebli. Zależnie od sposobu i miejsca stosowania, geowłóknina budowlana dzieli się na kilka zasadniczych grup.
więcej - Geokrata
Geokrata (czyli geosiatka komórkowa) to przestrzenny geosyntetyk zbudowany z komórek. Geokrata po rozłożeniu przypomina swoim wyglądem plaster miodu. Podstawowe cele stosowania geokraty to: wzmacnianie słabych podłoży gruntowych, zbrojenie skarp i zboczy, wzmocnienie nawierzchni i zapobieganie erozji gruntu. Zastosowanie geosiatki komórkowej pozwala na uzyskanie założonych funkcji z zachowaniem poszanowania środowiska naturalnego.
więcej - Geosiatka
Geosiatka to płaski geosyntety, o prostopadłym układzie pasm. Geosiatka tworzy oczka, umożliwiające współpracę siatki z gruboziarnistym kruszywem kamiennym na zasadzie zaczepiania. Geosiatki produkowane są najczęściej z polipropylenu, polietylenu, poliestru, włókna szklanego lub poliwinyloalkoholu i mogą mieć postać włókien-pasm przeplatanych (o elastycznych węzłach), zgrzewanych, lub posiadać strukturę jednorodnego rusztu powstałego wskutek ekstruzji odpowiednio wyciętej folii (sztywne węzły – georuszty). Geosiatka to syntetyczna siatka geotechniczna stosowana w inżynierii lądowej. Jest to materiał zbudowany z tworzyw sztucznych, takich jak polipropylen, poliester czy poliamid. Geosiatki stosuje się w celu poprawy właściwości gruntów, zapewnienia stabilizacji, filtracji i drenażu w różnych projektach budowlanych. Mogą mieć postać tkaniny lub nie tkanej siatki i są wykorzystywane m.in. w budowie dróg, lotnisk, obiektów sportowych, a także w przeciwdziałaniu erozji i osuwiskom.
więcej - Geowłóknina drogowa
Geowłóknina drogowa to rodzaj geowłókniny, materiał nietkany wykonany z włókien syntetycznych, takich jak polipropylen, poliester czy polietylen. Spójność tych włókien jest zapewniona przez procesy takie jak igłowanie, dodatki chemiczne lub połączenie termiczne, co pozwala na uformowanie ich w postać maty. Szczególnie przydatna jest tabela doboru geowłókniny opracowana przez Du Pont - producenta geowłókniny polipropylenowej Typar.
więcej - Siatki przeciwerozyjne
Siatki przeciwerozyjne to materiały stosowane w celu ochrony gleby przed erozją, czyli procesem niszczenia i unoszenia jej przez wodę, wiatr lub inne czynniki oraz do zapobiegania erozji na różnych powierzchniach, takich jak skarpy, brzegi rzek, nasypy drogowe i tereny budowlane. Siatki te, wykonane z różnych materiałów takich jak juta, kokos, polipropylen czy stal, działają poprzez wzmocnienie struktury gleby, spowolnienie przepływu wody i wiatru, a także poprzez umożliwienie roślinności zakorzenienia się i stabilizacji podłoża.
więcej