Zastosowanie: izolacja przerw technologicznych

Izolacja przerw konstrukcyjnych i technologicznych jest ważnym elementem ochrony budynków przed wilgocią i wodą. Przerwy takie powstają na skutek różnych czynników, np. podczas łączenia poszczególnych elementów konstrukcyjnych, układania instalacji czy wykonania otworów w ścianach.

Aby zapobiec przenikaniu wilgoci do wnętrza budynku poprzez przerwy konstrukcyjne i technologiczne, stosuje się różnego rodzaju materiały izolacyjne, takie jak taśmy uszczelniające, pianki poliuretanowe, masy bitumiczne, folie i membrany izolacyjne, itp. Najważniejsze jest, aby materiał izolacyjny był odpowiednio dobrany do rodzaju i charakteru przerwy, a także do warunków, w jakich będzie pracował.

W zależności od rodzaju izolacji, stosowanie ich może wymagać wykonania dodatkowych prac przygotowawczych, takich jak oczyszczenie powierzchni, usunięcie zanieczyszczeń i zagrudek, wyprofilowanie krawędzi przerwy czy nałożenie specjalnego podkładu. W przypadku niektórych materiałów izolacyjnych, np. taśm uszczelniających, ważne jest również odpowiednie zabezpieczenie powierzchni przed wpływem warunków atmosferycznych i mechanicznymi uszkodzeniami.

Bezpiecznym wyborem jest zastosowanie izolacji liniowej przerwy konstrukcyjnej w postaci sznura bentonitowego. Sznur bentonitowy może być także stosowany do wykonania przejścia szczelnego rur i przewodów instalacyjnych przez ściany betonowe.

Zobacz także wypełnianie dylatacjiuszczelnienie dylatacji

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
BohrlochschlammeHEY'DIkgZapytaj o cenę
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter