Budowa oczka wodnego - porady techniczne

Wersja do druku Poleć znajomemu

Planując oczko wodne i obliczając ile potrzeba nam GARDENMAT'u należy pamiętać o zwiększeniu zamówienia o około 60 - 80% w stosunku do oczekiwanego lustra wody wynika z: zakładów mat na stykach, z faktu założenia maty pod zasypką (do 40cm), z ułożenia na skosie (rzut poziomy jest inny), z ubytków na ścięcia na załamaniach, od kształtu zbiornika itp.itp. Istotne tu jest, jak strome przewiduje się nachylenia skarp.

Przy zasypce gruntowej na skarpach konieczne jest bardzo łagodne nachylenie, nawet rzędu 1:3 - 1:4, lub jeszcze łagodniejsze. W innym przypadku grunt zasypki, mimo że musi on być zawsze bardzo dobrze zagęszczony i nie może to być piasek, żwir itp., ześlizgnie się po macie, nie bacząc na to, że faktycznie mata jest szorstka.

Programując strefy ze stromszymi nachyleniami skarp niż podano wyżej, konieczne jest zawsze zrezygnowanie z zasypki gruntowej i zastosowanie docisku betonem, wymagana wówczas grubość warstwy betonu wynosi 15cm. W świeży beton można wówczas "wtopić" kamienie, tłucznie, także formować takim nadkładzie betonowym rozmaite elementy krajobrazowe, także takie jak kaskady i progi wodne.

Nigdy nie jest możliwe uzyskanie wymaganego "docisku" maty bentonitowej workami z piaskiem, luźnymi kamieniami, w kęsach nawet największych itp.

W przypadku zakupu GARDENMATY udzielamy dodatkowych konsultacji i rad, często już dla fazy robót wykonawczych.


gardenmat.bentonitowa.izolacja.oczka.wodnego.jpg
Czytaj także: Izolacja oczka wodnego

TECHNOLOGIA WYKONANIA OCZKA WODNEGO, IZOLACJA WARSTWY DENNEJ OCZKA WODNEGO



Oczko wodne w zasięgu ręki!

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter