Dwukomponentowy, zawierający rozpuszczalniki system żywic epoksydowych, przeznaczony do impregnowania i lakierowania powierzchni betonowych, gipsowych i jastrychów. Podstawowe cechyProducent: Murexin Symbol: EP1 Opakowanie: 10l Jednostka: litr Zastosowanie: posadzki przemysłowe, naprawa żelbetu i betonu, impregnacja betonu | |
kod produktu | |
Właściwości produktu
Dwuskładnikowa, rozpuszczalnikowa żywica epoksydowa do impregnacji chłonnych podłoży mineralnych do wykonywania powłok lakierniczych oraz do wykonywania warstw sczepnych.
Zastosowanie
Do użytku wewnątrz i na zewnątrz. Do impregnacji podłoży z betonu, murów kamiennych i ceglanych, wypraw tynkarskich (również gipsowych), drewna i innych chłonnych materiałów zarówno suchych jak i wilgotnych. Do wzmacniania pylących, piaszczących jastrychów, do wykonywania warstw sczepnych pod powłokami oraz zaprawami żywicznymi. Do lakierowania podłoży mineralnych, jako ochrona przed wnikaniem w podłoże olejów, smarów, materiałów pędnych. Polakierowane podłoże jest zabezpieczone przed pyleniem, zwiększa wytrzymałość mechaniczną, zwiększa odporność na ścieranie. Do stosowania w halach fabrycznych, warsztatach, magazynach, garażach.
Stosowanie
Narzędzia:
Mieszadło wolnoobrotowe, chemoodporne wałki malarskie, pędzle, szczotka.
Podłoże:
Podłoże powinno być suche, mocne, nieprzemarznięte, nieodkształcalne, nośne, niezapylone, niezaolejone, niezatłuszczone, wolne od substancji pogarszających przyczepność. Nie stosować w przypadku wilgoci podsiąkającej kapilarnie w podłożu.
Przygotowanie podłoża:
Podłoża na bazie cementu powinny posiadać wilgotność mniejszą od 3,5%. Minimalna wytrzymałość na ściskanie powinna być większa od 25 N/mm² (co odpowiada klasie betonu C 25/30). W przypadku wykonywania powłoki lakierniczej na podłożu mineralnym należy pamiętać, że powłoka żywiczna jest warstwą paroszczelną. Brak izolacji poziomej pod posadzką może spowodować powstawanie spęcherzeń pod powłoką żywiczną.
Podłoże
Podłoże powinno być suche, mocne, nieprzemarznięte, nieodkształcalne, nośne, niezapylone, niezaolejone, niezatłuszczone, wolne od substancji pogarszających przyczepność. Nie stosować w przypadku wilgoci podsiąkającej kapilarnie w podłożu.
Przygotowanie podłoża:
Podłoża na bazie cementu powinny posiadać wilgotność mniejszą od 3,5%. Minimalna wytrzymałość na ściskanie powinna być większa od 25 N/mm² (co odpowiada klasie betonu C 25/30). W przypadku wykonywania powłoki lakierniczej na podłożu mineralnym należy pamiętać, że powłoka żywiczna jest warstwą paroszczelną. Brak izolacji poziomej pod posadzką może spowodować powstawanie spęcherzeń pod powłoką żywiczną. Podłoże należy przygotować poprzez usunięcie warstw o niskiej wytrzymałości (np.: mleczko cementowe), silnie pylące powierzchnie należy przeszlifować, piaskować lub frezować następnie wykonać impregnację wzmacniającą. Wymagane ilości produktu wymieszać ze sobą w stosunku objętościowym komp. A : komp. B = 1 : 1. Komponent B wlać w całości do pojemnika z komponentem B, następnie za pomocą mieszadła wolnoobrotowego wymieszać bardzo dokładnie przez ok. 2-3 minut. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby całość materiału została starannie wymieszana, szczególnie przy dnie i przy ściankach naczynia. Następnie mieszaninę należy przelać do czystego naczynia i jeszcze raz dokładnie wymieszać. Po przekroczeniu dopuszczalnego czasu zużycia żywica pozostawiona w pojemniku może ulec rozgrzaniu i wydzielać nieprzyjemny zapach.
Obróbka:
Dokładnie wymieszaną żywicę można wylać bezpośrednio na podłoże, a następnie za pomocą pędzla lub chemoodpornego wałka malarskiego rozprowadzać równą warstwą po impregnowanej powierzchni. W przypadku impregnowania podłoży chłonnych najczęściej impregnację wykonuje się w dwóch, trzech cyklach: mokre na mokre. W przypadku stosowania żywicy jako gruntownika pod powłokę żywiczną pomiędzy gruntowaniem a właściwą powłoką żywiczną przerwa technologiczna
Parametry techniczne
Dane dotyczą warunków: 20oC i 55% wilgotność względna powietrza
Zużycie: 0.15 - 0.30 l/m2 na 1 warstwę zależy od chłonności podłoża
Lepkość:
Komp. A. ok. 70 mPa*s
Komp. B. ok. 10 mPa*s
Czas zużycia ok. 12 godz. przy temp. 20°C
Gęstość:
Komp. A. ok. 0,96 g/cm3
Komp. B. ok. 0,87 g/cm3
Głębokość wnikania: .> 5 mm
Zawartość części stałej: ok. 25%
Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.
Daniel Sokołowski
tel.: 333 33 77 33
handel(at)technologie-budowlane.com
Inni kupowali
KERABUILD EPOFILL
KERABUILD EPOFILL (ex. EPOINIEZIONE) to żywica do naprawy betonu,...
Główka (nasadka) na kalamitki płaskie
NEOWEB - NEOLOY PRS 330-075
Geokrata Neoloy do polimerowy geosyntetyk, który nie traci...
Farba epoksydowa IZOHAN EPOXY P-405
Farba epoksydowa do ochronno-dekoracyjnego malowania powierzchni ...
KERALEVEL Eco LR
KERALEVEL Eco LR to szybkowiążąca i szybkoschnąca zaprawa wyr&oac...
Piasek kwarcowy z atestem PZH
Piasek oraz żwirek jest pochodzenia naturalnego oraz suszony. Pak...
Geowłóknina Poliestrowa EDILFON SB 250
Geowłóknina EDILFON o gramaturze 250g/m2 W 10...
BENTONIT GRANULOWANY 2,5 do 10 mm
Bentonit granulowany o uziarnieniu 2,5 do 10 mm to granulat bento...
Ecovermat PC 450
Biomata wykonana z naturalnych włókien (słoma, palma kokos...
MIRA 6600 CEMPLAN
Samopoziomujaca masa szpachlowa 0-15mm