Jak naprawić pęknięty eternit?

Wersja do druku Poleć znajomemu

Mimo, że płyty eternitu powoli i sukcesywnie są wymieniane na nowe pokrycia dachowe to jeszcze wiele budynków jest wykonanych w oparciu o to rozwiązanie. W sutuacji, gdy pojawiają się uszkodzenia eternitu - pęknięcia, dziury, wykruszenia nie ma konieczności wymieniać całego elementu (którego i tak pewnie już nie mamy). Istnieje prosty i skuteczny sposób naprawienia takiego uszkodzenia.

naprawa eternitu i azbestu

Do naprawy uszkodzeń w eternicie (a także papy, blachodachówki, gontu bitumicznego itp) należy użyć Nylonu dekarskiego.

Czym uszczelnić eternit? Jak dokonać naprawy?

  • uszkodzoną powierzchnię oczyścić (zwracając uwagę na to, że pył eternitowy jest rakotwórczy, więc nie powinno się dopuścić do pylenia tego materiału np. poprzez szczotkowanie. Czyszczenie można zrobić na mokro np. przy użyciu myjki ciśnieniowej lub po uprzednim namoczeniu powierzchni i delikatnym oszczyszczeniu szczotką. (UWAGA - pamietaj o maseczce przeciwpyłowej)
  • na oczyszczoną powierzchnię należy nanieść warstwę gruntu dekarskiego - poprawi on przyczepność Nylonu i wzmocni podłoże.
  • nanieść pierwszą warstwę nylonu na naprawianą powierzchnię. Nie próbujmy zamalować pęknięcia, szczeliny czy otworu na siłę.
  • na świeżą warstwę Nylonu nakładamy (wklejamy) warstwę siatki lub tkaniny z włókna szklanego. Będzie ona stanowiła zbrojenie dla wierzchnich warstw Nylonu.
  • po wyschnięciu (wklejeniu się warstwy zbrojącej) nakładamy kolejne warstwy Nylonu dekarskiego. Dobrze jest nanieść co najmniej 2 takie warstwy, żeby być pewnym co do szczelności powierzchni (1 warstwa służyła jedynie do przyklejenia zbrojenia).

Naprawy na innych powierzchniach tj. papie, goncie bitumicznym czy blasze dokonujemy w sposób analogiczny.

Kilka wskazówek końcowych:

  • napraw należy dokonywać w dobrych warunkach pogodowych - przy słonecznych dniach z założeniem przynajmniej jednego, kolejnego dnia bez deszczu
  • jeśli nie mamy dostępu do wierzchniej części dachu lub jest to przedsięwzięcie karkołomne naprawy można dokonać od spodu dachu. Należy wtedy zwrócić uwagę na dobre zagruntowanie podłoża gruntem dekarskim i nanoszenie cieńszych warstw Nylonu (żeby nie skapywał).
  • naprawę "od dołu" można wykonać zawsze jednak w przypadku napraw pokryć blaszanych trzeba wziąć pod uwagę, że taka naprawa nie zabezpieczy w pełni elementu przed możliwym rdzewieniem (zlikwidujemy przeciek jednak, po czasie możemy spotkać się ze smugami rdzy.)

 

cena hurtowa i szybka dostawa ► zamówienie telefoniczne ► 814 608 814

Zapytaj o cenę

kg
25.00 kg
elastyczna powłoka na dach, taras i balkon, izolacyjna folia w płynie

Membrana poliuretanowa MAXELASTIC PUR HW to elastyczna powłoka hydroizolacyjna, membrana w płynie zewnętrzna, na bazie poliuretanu przeznaczona do krycia dachów, tarasów, balkonów.

Odporna na UV i zewnętrzne warunki atmosferyczne membrana w płynie. Elastyczna membrana uszczelniająca w płynie do stosowania na zbiorniki wodne, silosy, mosty i obiekty inżynieryjne i przemysłowe a także na dachy, balkony, tarasy, łazienki czy pod kabiny prysznicowe.

Podstawowe cechy

Producent: Drizoro
Symbol: Max_PUR_HW
Opakowanie: 25 kg
Jednostka: kg
Cena hurtowa ponad: 100 kg
Minimalne zamówienie: 25 kg
Specjalizacja: membrana poliuretanowa

Uwagi: mrozoodporny uszczelniacz odporny na UV, farba gumowa do betonu

Grupa produktów: żywica poliuretanowa, elastyczna powłoka uszczelniająca
Rozwiązywane problemy: zabezpieczenie przeciekających płytek bez zrywania
Zastosowanie: uszczelnienie betonu, izolacje balkonów i tarasów, izolacja łazienek, izolacja tarasów, izolacja dachów, hydroizolacje, hydroizolacja balkonu

Sytuacje stosowania

Kod QR produktu

Tagi:

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 2

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter