Mata bentonitowa budowlana to geosyntetyk hydroizolacyjny stosowany w budownictwie w celu zapewnienia uszczelnienia i izolacji wodochronnej. Składa się głównie z dwóch warstw: maty geotekstylnej i bentonitu.
Maty bentonitowe budowlane mają zdolność do absorpcji wody i pęcznienia, co pozwala im tworzyć szczelne bariery przeciwko przepływowi wody. Składnik bentonitowy to naturalny minerał ilastych glin, który jest reaktywny na kontakt z wodą i pęczniejąc w kontakcie z wodą - tworzy szczelną barierę.
Proces instalacji maty bentonitowej budowlanej zwykle obejmuje następujące kroki:
- Przygotowanie powierzchni: Powierzchnia, na której będzie umieszczana mata bentonitowa, musi być gładka i pozbawiona ostrych przedmiotów. Konieczne jest usunięcie luźnych elementów, kamieni czy korzeni.
- Umieszczenie maty bentonitowej: Na przygotowanej powierzchni rozkłada się matę geotekstylną, zapobiegając przedostawaniu się cząstek z podłoża do bentonitu.
- Doszczelnienie połączeń maty bentonitem: Na zakładach maty bentonitowej równomiernie rozkłada się warstwę bentonitu w postaci granulatu lub szpachli.
- Ochrona i pokrycie: Po zainstalowaniu maty bentonitowej należy ją docisnąć za pomocą warstwy betonu lub gruntu, zelżeni od specyfiki rozwiązania technicznego.
Mata bentonitowa budowlana jest szeroko stosowana w różnych projektach, takich jak izolacje fundamentów, oczyszczalnie ścieków, ochrona przed wodą podziemną czy izolacje przeciwwodne w budownictwie podziemnym. Jej właściwości umożliwiają skuteczną ochronę przed przeciekami i zapewniają długotrwałą izolację wodochronną.
Mata bentonitowa budowlana jest jednym rodzajów mat bentonitowych.
Plik do pobrania
Cena brutto: 33,21 PLN za m2
membrana bentonitowa, izolacja fundamentów - mata bentonitowa Voltex Mata bentonitowa VOLTEX to materiał geosyntetyczny stosowany głównie w budownictwie i inżynierii środowiska jako bariera przeciwfiltracyjna. Składa się z warstwy bentonitu sodowego umieszczonej pomiędzy dwiema warstwami geowłókniny lub geosiatki. Bentonit to naturalny minerał ilasty, który charakteryzuje się wysoką zdolnością do pęcznienia w kontakcie z wodą, co sprawia, że mata bentonitowa jest skutecznym materiałem uszczelniającym. Bentonitowa hydroizolacyjna mata budowlana VOLTEX jest stosowana jako pionowa i pozioma izolacja fundamentów, ciężka izolacja wodna, samonaprawialna izolacja bentonitowa, izolacja płyty dennej, izolacja konstrukcji budowlanych. Wersja Voltex DS jest od strony geowłókniny dodatkowo laminowany membraną polimerową. Podstawowe cechyProducent: Cetco Symbol: Voltex Opakowanie: 25 m2 Jednostka: m2 Ilość handlowa: 25.00 m2 Minimalne zamówienie: 25 m2 Specjalizacja: mata bentonitowa Voltex, pionowa i pozioma izolacja fundamentów Uwagi: ciężka hydroizolacja przeciwwodna Grupa produktów: membrana uszczelniająca, mata bentonitowa, izolacje zimowe, bentonity, izolacje bentonitowe, bentonit Rozwiązywane problemy: uszkodzenia izolacji fundamentów, podmakanie ścian i fundamentów, zamakanie i podtapianie budynków, ciągły napływ wody w piwnicy, brak izolacji fundamentu Zastosowanie: pozioma izolacja fundamentów, pionowa izolacja fundamentów, izolacje wodne, izolacja płyty dennej, izolacja fundamentów, hydroizolacje Sytuacje stosowaniasytuacje stosowania bentonitowej maty hydroizolacyjnej VOLTEX
zakres stosowania maty bentonitowej budowlanej VOLTEX
| |
Kod QR produktu | |
Tagi: |
Taśma bentonitowa to hydroizolacyjny materiał uszczelniający, stosowany w budownictwie do zabezpieczania przerw roboczych w betonie, dylatacji i innych szczelin przed wnikaniem wody. Jest to elastyczna taśma wykonana z bentonitu sodowego, naturalnej gliny o wyjątkowych właściwościach pęcznienia w kontakcie z wodą.
więcej »Mata bentonitowa (ang. GCL – Geosynthetic Clay Liner), to nowoczesny materiał hydroizolacyjny, łączący w sobie zalety geosyntetyków i naturalnych właściwości bentonitu – gliny o wyjątkowych zdolnościach pęcznienia w kontakcie z wodą. Składa się z warstwy bentonitu sodowego umieszczonej pomiędzy dwoma warstwami geowłókniny lub geotkaniny, często igłowanych dla zwiększenia integralności struktury. Po instalacji i kontakcie z wodą, mata tworzy jednolitą, nieprzepuszczalną barierę, chroniącą konstrukcje przed przenikaniem wody i wilgoci. Dzięki specjalnemu procesowi igłowania lub klejenia, bentonit jest trwale związany z materiałami geosyntetycznymi, tworząc elastyczną i wytrzymałą matę.
Mata bentonitowa stosowana jest głównie w budownictwie i inżynierii środowiska jako bariera przeciwfiltracyjna. Składa się z warstwy bentonitu sodowego umieszczonej pomiędzy dwiema warstwami geowłókniny lub geosiatki. Bentonit to naturalny minerał ilasty, który charakteryzuje się wysoką zdolnością do pęcznienia w kontakcie z wodą, co sprawia, że mata bentonitowa jest skutecznym materiałem uszczelniającym.
więcej »