Metody osuszania budynków mogą być stosowane w różnych sytuacjach, takich jak usunięcie wilgoci z powodu zalania, przeciwdziałanie zawilgoceniu w wyniku wnikania wody do budynku lub zapobieganie kondensacji pary wodnej.
Metody osuszania budynków
- Osuszanie mechaniczne: jest to jedna z najczęstszych metod osuszania budynków. Polega na wykorzystaniu urządzeń osuszających, takich jak osuszacze powietrza lub wentylatory, aby usunąć wilgoć z powietrza i przyspieszyć proces suszenia.
- Osuszanie termiczne: ta metoda wykorzystuje ciepłe powietrze, które jest podawane do pomieszczenia za pomocą specjalnych nagrzewnic, co powoduje wyparowanie wilgoci. Metoda ta jest szczególnie skuteczna w przypadku zawilgocenia spowodowanego zalaniem.
- Metoda iniekcyjna: osuszanie wilgotnych murów metodą iniekcji polega na wprowadzeniu wodoodpornego środka do ściany, który tworzy barierę izolacyjną, zapobiegając dalszemu wnikaniu wody, tzw. iniekcja krystaliczna.
- Metoda adsorpcji: polega na wykorzystaniu materiałów adsorpcyjnych, takich jak krzemian wapnia, które są umieszczane w pomieszczeniu i absorbują wilgoć z powietrza.
- Metodą odwadniania: stosowana w przypadku zalania piwnicy lub innych pomieszczeń znajdujących się poniżej poziomu gruntu. Polega na usunięciu wody za pomocą specjalnych pomp i odwadnianiu pomieszczenia.
- Metoda wymuszonej wentylacji - np. poprzez zamontowanie wentylatora kanałowego w kratce wentylacyjnej w piwnicy.
- Osuszanie elektroosmotyczne - bezinwazyjna metoda osuszania z wykorzytaniem zjawiska elektroosmozy.
- Osuszanie metodą grawomagnetokinetyczną - metoda osuszania budynków opisana patentami na terenie Europy (patent nr 0688383) oraz Polski (patent nr 176215).
Wybór metody osuszania zależy od rodzaju wilgoci, poziomu zawilgocenia i wielkości budynku. Przed rozpoczęciem osuszania należy dokładnie ocenić sytuację i wybrać odpowiednią metodę.
Woda w piwnicy to powszechny problem, który może wynikać z wielu przyczyn. Jednym z najczęstszych powodów jest nieszczelność w fundamentach, która umożliwia wniknięcie wody do piwnicy. Innymi przyczynami mogą być: zalanie wodą z zewnątrz budynku, wadliwe odprowadzanie wody deszczowej lub uszkodzony system rur odpływowych. Nadmiar wody i wilgoci wokół budynku najczęściej powoduje szereg problemów budowlanych.
Wilgoć i stojąca woda w piwnicy po opadach to problem, który może mieć wiele przyczyn. Najczęstsze z nich to silne opady deszczu, wiosenne roztopy, wysoki poziom wód gruntowych, czy też nieszczelna izolacja. Aby poradzić sobie z tym problemem, warto najpierw wypompować wodę, osuszyć ściany, a następnie zająć się przyczyną problemu.
więcej »Cena brutto: 93,23 PLN za szt.
środek do iniekcji izolacyjnych do muru, naprawa i wykonanie izolacji poziomej Bostik BLOCK A715 HYDRO CREME (dawna nazwa KIESEY INJECTCREME) to innowacyjny krem do odtwarzania izolacji poziomej. Żel do iniekcji do muru - do naprawy izolacji poziomej. Blokuje podsiąkanie kapilarne w murach. Kiesey blokuje przenikanie wilgoci i zapewnia trwałe osuszanie muru. Podstawowe cechyProducent: HEY'DI Symbol: Kiesey-Krem Opakowanie: 290 ml szt Jednostka: szt. Specjalizacja: przepona pozioma Uwagi: żel do osuszania murów Grupa produktów: krystalizacja betonu, iniekcje, preparaty do iniekcji, impregnaty do betonu i podłoży mineralnych Rozwiązywane problemy: zapach stęchlizny w pomieszczeniu, wykwity solne na murach, podsiąkanie wody w murach Zastosowanie: przepony iniekcyjne, blokowanie wilgoci i podsiąkania kapilarnego, iniekcje grawitacyjne i ciśnieniowe, hydroizolacje Sytuacje stosowaniatypowe sytuacje stosowania środka do iniekcji Bostik BLOCK A715 HYDRO CREME (dawna nazwa KIESEY INJECTCREME)
typowe zastosowanie KIESEY INJECTCREME
| |
Kod QR produktu | |
Osuszanie budynków to proces usuwania nadmiaru wilgoci z ich konstrukcji i wnętrza. Jeśli podejrzewasz, że w Twoim budynku jest problem z nadmiarem wilgoci - nie zwlekaj - nadmiar wilgoci w budynku powoduje realne problemy
- Wzrost pleśni i grzybów: Pleśń i grzyby mogą rozwijać się w wilgotnych warunkach i powodować problemy zdrowotne, takie jak alergie i choroby układu oddechowego.
- Niszczenie konstrukcji: Wilgoć może niszczyć drewno, cegłę i inne materiały budowlane, co może prowadzić do destrukcji i osłabienia konstrukcji budynku i pęknięć. Namiar wilgoci może powodować destrukcję materiałów budowlanych, odpadanie tynku, wykwity solne.
- Korozja: Wilgoć może powodować korozję metalowych elementów konstrukcyjnych budynku, co może prowadzić do ich osłabienia i awarii.
- Zapach: Nadmiarowa wilgoć może powodować nieprzyjemny zapach stęchlizny w budynku.
Dostępnych jest wiele metod osuszania budynków, a wybór najlepszej metody zależy od przyczyny nadmiaru wilgoci, stopnia zawilgocenia i wielkości budynku
Zapytaj TECHNOLOGIE-BUDOWLANE.COM o dostępne metody i ceny osuszania budynków - infolinia +48 814 608 814
więcej »