Naturalne oczko wodne - małe, czy duże?

Wersja do druku Poleć znajomemu

Musimy wiedzieć o jakie "oczko wodne" nam chodzi. Czy jest to tylko upiększenie naszego ogródka, czy być może mamy z nim związane inne oczekiwania, na przykład hodowla ryb, roślinność podwodna i nawodna, nawet możliwość kąpieli. Rozwiązanie techniczne może być różne w wymienionych przypadkach i w wielu jeszcze innych, nie wymienionych wyżej.

oczko_wodne_DSC02964.jpgTakże istotne jest, czy decydujemy się na oczko wodne o powierzchni zalewu do 30m2 (korzystając z prawa nie wykonywania projektu budowlanego dla takiego obiektu), czy też myślimy o większym zalewie, realizowanym według przepisów prawa wodnego, lub też bez tych wymogów - jeśli poszczególne elementy takiego zalewu są rozdzielone między sobą (na przykład kaskadą), tworząc zespół "oczek wodnych".

Tak samo istotne jest, czy dopuszczamy rozwiązania sztuczne, z folią widoczną na zewnątrz, czy też nie, zaś aspekt widokowy, z rozwiązaniem naturalnym: ziemia, kamień, drewno, zieleń, jest dla nas absolutnie konieczne.

Dalej, w tekście poniżej, będziemy odnosili się tylko do rozwiązań naturalnych, pozostawiając zainteresowanym zakup różnego rodzaju plastikowych misek lub wykładzin foliowych w licznych specjalistycznych sklepach ogrodniczych.

Zobacz: GardenMat - samonaprawialna izolacja oczka wodnego


TECHNOLOGIA WYKONANIA OCZKA WODNEGO
IZOLACJA WARSTWY DENNEJ OCZKA WODNEGO




Oczko wodne w zasięgu ręki!

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter