Zachowując ogólne zasady stosowania z rozdziału B3, taśmę bentonitową Waterstop-RX należy zainstalować we wszystkie przerwy robocze w betonowaniu w obszarze oczepów pali i żeber ptyt fundamentowych. Z ciągłych i zamkniętych odcinków taśmy należy utworzyć osobne poziomy uszczelnienia, niepowiązane z zasadniczą hydroizolacją Volclay tych stref (rys. B 5.1).
W przypadku stosowania w palach sztywnych wkładów stalowych (stalowych profili walcowanych), należy ich wystające z pali końce obłożyć na całym obwodzie taśmą Waterstop-RX (rys. B 5.2). W palach żelbetowych zbrojonych tradycyjnie, taśmę montuje się bez żadnych przerw i nieciągłości, wokół wystającego z pala zbrojenia (rys. B 5.3).
Rys. B 5.1 -Żebra płyty fundamentowej i oczepy pali.
Rys. B 5.2 - Waterstop-RX na dwuteowniku - sztywnej wkładce pala.
Rys. B 5.3 - Taśma Waterstop-RX wokół zbrojenia pala.
W budownictwie tradycyjnym, oczep pala to element mocujący, który jest stosowany do przymocowywania elementów drewnianych do pali fundamentowych w budownictwie drewnianym. Oczep pala to metalowy element w kształcie litery "L" lub "U", który jest umieszczony na końcu belki lub belki podłużnej i wbijany w bok pala fundamentowego. Oczep pala zapewnia trwałą i bezpieczną konstrukcję łączącą elementy drewniane z fundamentami.
W zależności od wymagań konstrukcyjnych, oczep pala może być wykonany z różnych materiałów, takich jak stal ocynkowana, nierdzewna lub aluminiowa. Oczepy pala różnią się również wielkością i kształtem, w zależności od wymagań konstrukcyjnych i rodzaju elementów drewnianych, które mają być przymocowane do pali fundamentowych.
Oczepy pala są powszechnie stosowane w budownictwie drewnianym, szczególnie przy budowie domów, altan, mostów i pomostów. Dzięki ich prostocie i wytrzymałości, oczepy pala są jednym z najpopularniejszych elementów mocujących stosowanych w konstrukcjach drewnianych.