1. Każdą rolkę podczas rozładunku należy obejrzeć i sprawdzić, czy opakowanie nie jest uszkodzone. Każde uszkodzenie, zarówno ewidentne jak i domniemane, należy oznaczyć i odnotować.
2. Jeśli zachodzi podejrzenie, że podczas przewozu doszło do poważnego uszkodzenia, fakt ten należy niezwłocznie zgłosić przewoźnikowi oraz CETCO.
3. Strona bezpośrednio odpowiedzialna za rozładunek Bentomatu powinna skontaktować się z CETCO jeszcze przed wysyłką, aby potwierdzić prawidłowość proponowanych sposobów i sprzętu do rozładunku. Pomoże to w bezpiecznym wykonaniu tej pracy i zapobiegnie uszkodzeniu wykładziny. Wymiary i ciężary rolek będą się wahać w zależności od zamówienia. Ogólne informacje na temat standardowych wymiarów rolek i zalecanego sprzętu do rozładunku podano na stronie 5 (Postać handlowa Bentomatu).
4. Rolki należy układać w stosy w taki sposób, aby nie mogły się zsunąć czy stoczyć. Można to osiągnąć przez zakładanie klinów pod najniższą warstwę rolek oraz wkładanie drewnianych przekładek pomiędzy warstwy następne. Rolki należy układać nie wyżej niż do wysokości, na której robotnicy mogą swobodnie operować przekładkami (zwykle nie więcej niż cztery warstwy). Można je układać jeszcze wyżej (pięć warstw), jeśli stosowany sprzęt na to pozwala, jednak nadal trzeba przestrzegać podanych środków ostrożności.
5. Rolki Bentomatu należy składować na terenie budowy z dala od miejsc o dużym natężeniu ruchu, ale w dostatecznie bliskiej odległości od obiektu, aby ograniczyć transport technologiczny do mi¬nimum. Wyznaczone miejsce do składowania powinno być wyrównane, utwardzone i suche. Ochronę Bentomatu przed wil¬gocią zapewnia jego opakowanie; zaleca się jednak stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przed deszczem w postaci folii lub impregnowanego brezentu.