Coraz częściej do wykonywania tarasów, ścieżek ogrodowych i wjazdów do garaży stosuje się okładziny z kostki brukowej i granitowej. Stosując do układania i uszczelniania tych okładzin produkty z rodziny PCI Pavifix zapewniamy trwałą odporność spoin na czynniki atmosferyczne oraz na czyszczenie. |
Płyty z ociosanego kamienia naturalnego układamy przy użyciu wodoprzepuszczalnej zaprawy PCI Pavifix DM bez mostka szczepnego na antykapilarnej macie drenażowej, przy czym grubość warstwy powinna wynosić co najmniej 5 cm.
Wyklejanie płyt z ociosanego kamienia naturalnego |
||
Układanie małej kostki brukowej na zaprawie |
Aby wykonać spoinowanie wodoszczelne, mieszamy z wodą cementową zaprawę do spoinowania bruku PCI Pavifix CEM i wprowadzamy ją w szczeliny spoinowe metodą zalewania lub szlamowania.
Metoda zalewania:
Zwłaszcza w przypadku płyt wielokątnych wprowadzamy PCI Pavifix CEM w szczeliny spoinowe za pomocą odpowiedniego naczynia zalewowego. Nadmiar zaprawy zbieramy szpachlą, a następnie czyścimy wilgotną gąbką.
Metoda szlamowania:
Zaprawę do spoinowania bruku nanosimy na spoinowaną powierzchnię, rozprowadzamy twardą pacą gumową wprowadzając w szczeliny spoinowe. Następnie spłukujemy powierzchnię delikatnym strumieniem wody. Podczas spłukiwania koniec węża należy trzymać nad powierzchnią prawie poziomo, aby świeża zaprawa nie została wypłukana ze szczelin spoinowych.
Przebieg opisanych prac przedstawiają poniższe zdjęcia.
Wszystkie przedstawione produkty serii PCI Pavifix są dostępne w naszej ofercie. W wypadku zainteresowania zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami:
infolinia 814 608 814, e-mail: info@technologie-budowlane.com