Umocnienie skarp geokratą komórkową

Wersja do druku Poleć znajomemu

Umocnienie skarp geosiatką komórkową polega na zastosowaniu specjalnej geosiatki, zwanej geosiatką komórkową, która jest w stanie skutecznie wzmocnić i utrzymać skarpę w stabilnej pozycji. Geosiatka komórkowa składa się z wielu komórek, które są połączone ze sobą i wypełnione tłuczniem lub innym materiałem zasypowym. W przypadku występowania wymogu zadarniania, wierzchnia warstwa może być obsypana humusem.

umocnienie skarpy

Proces umocnienia skarp geosiatką komórkową składa się z kilku etapów. Po pierwsze, skarpa jest oczyszczana, wstępnie stabilizowana i wyrównywana. Następnie na powierzchni skarpy rozkładana jest geosiatka komórkowa, która jest mocowana do podłoża za pomocą kołków, kotew lub klipsów. Wypełnienie komórek geosiatki kamieniami lub innym materiałem sypkim pozwala na uzyskanie odpowiedniej stabilności skarpy.

Umocnienie skarp geosiatką komórkową jest skuteczną i trwałą metodą wzmocnienia i ochrony skarp, zwłaszcza w miejscach, gdzie występują silne erozje gleby. Geosiatka komórkowa zapobiega odpływaniu ziemi i kamieni, co pozwala na utrzymanie stabilności i bezpieczeństwa skarpy.

Umocnieniu skarp geosiatką komórkową często towarzyszy wypełnienie komórek humusem i obsianiem trawą.

Typowe wymagania dotyczące właściwości taśmy geokraty komórkowej - geosiatki drogowej.

Do umocnienia skarp nasypu w miejscach wskazanych w dokumentacji technicznej stosuje się geosiatkę komórkową o wysokości 10 cm, zbudowaną z taśm teksturowanych i perforowanych.

Drogowa geokrata komórkowa powinna być zbudowana z zespołu elastycznych taśm polimerowych (z polietylenu dużej gęstości HDPE) o cechach fizycznych, mechanicznych i geometrycznych określonych w aprobacie technicznej.

Taśmy geokraty powinny być połączone seriami ultradźwiękowych zgrzein punktowych, a ich płaszczyzny powinny być obustronnie teksturowane przez wytłoczenie.
Geosiatka jest dostarczana w odcinkach (sekcjach) składających się np. z sześćdziesięciu taśm. Przygotowana do transportu i magazynowania sekcja stanowi zespół wzajemnie przylegających do siebie taśm. W pozycji rozłożonej (na budowie) sekcja przyjmuje postać faliście wygiętych taśm przypominających przestrzenną strukturę plastra miodu.

Do łączenia sąsiednich sekcji ze sobą należy stosować opaski samozaciskowe poliamidowe. Geosiatkę należy przechowywać w opakowaniach fabrycznych, w pomieszczeniach czystych, suchych, zaciemnionych i wentylowanych, chroniąc je przed zawilgoceniem, chemikaliami, tłuszczami, paliwami i możliwością uszkodzenia. Przechowywanie geosiatki w warunkach bezpośredniego działania światła nie powinno trwać dłużej niż dwa miesiące.

Do mocowania geowłókniny i geosiatki komórkowej stosuje się kotwy ze stali zbrojeniowej gładkiej lub żebrowanej. Kotwy powinny być wykonane się z prętów średnicy od 6 do 12 mm, długości min. 500 mm.

Linki polimerowe służą do dodatkowego przymocowania geosiatki komórkowej do podłoża i nadania większej stabilności przy działających siłach grawitacyjnych i hydrodynamicznych, zwłaszcza na skarpach i ciekach wodnych.

Stosowanie linek jest też korzystne, gdy naturalne twarde (np. skalne) podłoże uniemożliwia częste przymocowanie do niego geosiatek, np. za pomocą wbijanych kotew.

Linki wprowadza się do geosiatki przy użyciu fabrycznie wykonanych otworów, prowadząc je w linii prostej przez sekcję lub kilka sekcji geosiatek. Linki przymocowuje się do podłoża zwykle za pomocą wbijanych stalowych kotew, ograniczając ich liczbę w przypadku podłoża twardego.

Standardowe linki są wykonane z wysokowytrzymałej poliestrowej, dzianej przędzy wielowłókienkowej, dostępne z różnymi wytrzymałościami na rozciąganie. Można również uzyskać linki poliestrowe z powłoką polietylenową, które korzystne są przy specjalnych rozwiązaniach wymagających bardzo mocnego przymocowania
geosiatek.

cena hurtowa i szybka dostawa ► zamówienie telefoniczne ► 814 608 814

Zapytaj o cenę

m2
1 m2
geokrata do stabilizacji skarpy i ochrony zbocza przed rozmywaniem

Geokrata na skarpy (inaczej geosiatka komórkowa) to przestrzenna siatka z tworzywa sztucznego, która służy do wzmocnienia skarp, zboczy, brzegów rzek i zbiorników wodnych. Geokrata składa się z połączonych ze sobą taśm, które tworzą trójwymiarową strukturę w kształcie plastra miodu.

Geokrata na skarpę mocuje się w podłożu za pomocą kołków lub szpilek, a następnie pokrywa warstwą ziemi lub kamieni. Dzięki temu geokrata zapobiega osuwaniu się skarpy, utrzymuje stabilność gruntu i chroni przed erozją. Geokraty na skarpy są stosowane w budownictwie, infrastrukturze drogowej, a także w rekultywacji terenów zdegradowanych, gdzie wzmacniają i stabilizują skarpy i zapobiegają odpływowi gleby.

Podstawowe cechy

Producent: produkt polski
Symbol: gk-skarpy-200
Jednostka: m2
Specjalizacja: stabilizacja skarpy, geokrata układana powierzchniowo, przestrzenna siatka na skarpy i zbocza

Uwagi: W celu wzmocnienia skarpy, geokraty mogą być układane poziomo, warstwami. W takiej sytuacji tworzą konstrukcję typu mur oporowy.

Grupa produktów: geokrata, georuszt, geokrata
Rozwiązywane problemy: rozmywanie skarp, erozja gruntu, osuwanie skarp i zboczy, osiadanie nasypów, osiadanie gruntu
Zastosowanie: wzmocnienie skarpy, stabilizacja i zabezpieczenie przeciwerozyjne skarp, stabilizacja gruntu, ochrona przeciwerozyjna
Kod QR produktu

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 5

cena hurtowa i szybka dostawa ► zamówienie telefoniczne ► 814 608 814

Zapytaj o cenę

szt.
100.00 szt.
szpilki (kotwy) do mocowania geokraty

Kotwa do geokraty wykonana z żebrowanego prętu stalowego wygiętego w J. Kotwa do geokraty to element mocujący, który jest wykorzystywany w procesie montażu geokraty. Kotwy są niezbędne w przypadku zastosowań, gdzie wymagana jest duża stabilność geokraty, takich jak na przykład wzmocnienie skarp czy ochrona brzegów rzek.

Podstawowe cechy

Producent: produkt polski
Symbol: AKC_kotwa_geokraty
Jednostka: szt.
Cena hurtowa ponad: 200 szt.

Grupa produktów: kotwa lub szpilka do mocowania geosiatek
Zastosowanie: ochrona przeciwerozyjna

Sytuacje stosowania

stytuacje stosowania szpilek do geokraty

Kod QR produktu

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 1

Geokrata parkingowa to geosyntetyk przestrzenny wykorzystywany do wzmocnienia podbudowy drogowej na parkingach i placach manewrowych. Ich głównym zadaniem jest zwiększenie nośności i stabilności terenu, co umożliwia bezpieczne poruszanie się pojazdów oraz zapobiega uszkodzeniom nawierzchni.

więcej »

cena hurtowa i szybka dostawa ► zamówienie telefoniczne ► 814 608 814

Zapytaj o cenę

m2
1 m2
geokrata komórkowa do umocnień

Geokrata komórkowa SMARTMAXX to rozwiązanie pozwalające zredukować koszty inwestycyjne z zachowaniem pełnej funkcjonalności i wysokich parametrów użytkowych. SMARTMAXX oferuje znakomity stosunek jakości do ceny geokraty.

Tania geokrata stosowana w przypadkach, gdzie cena jest najważniejszym czynnikiem wyboru.

Podstawowe cechy

Producent: produkt polski
Symbol: geokrata_smax
Jednostka: m2
Specjalizacja: tania geokrata komórkowa

Grupa produktów: geokrata
Zastosowanie: wzmocnienie skarpy, wzmocnienie podbudowy drogowej, stabilizacja gruntu

Sytuacje stosowania

Geosiatka komórkowa ma szerokie zastosowanie w budownictwie, kolejnictwie i innych dziedzinach.

  • Ochrona skarp przed erozją - Geosiatka komórkowa skutecznie wzmacnia i stabilizuje skarpy, zapobiegając ich osuwaniu. Może być stosowana na skarpach o nachyleniu nawet do 70%.
  • Wzmocnienie podłoża - Geosiatka komórkowa może być stosowana do wzmocnienia podłoża gruntowego, które jest słabe lub niestabilne. Dzięki temu można budować na takich gruntach, które w przeciwnym razie nie byłyby wytrzymałe na obciążenia.
  • Kolejnictwo -  Geosiatka komórkowa jest stosowana do stabilizacji nasypow kolejowych i podtorza. Dzięki temu zapobiega osiadaniu toru i zapewnia bezpieczny ruch kolejowy.
  • Materac drenażowy wypełniony kruszywem
     
Kod QR produktu

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 1

cena hurtowa i szybka dostawa ► zamówienie telefoniczne ► 814 608 814

Zapytaj o cenę

m2
1 m2
polska geosiatka komórkowa

Geokrata Geomaxx to teksturowana geosiatka komórkowa z polietylenu o wysokiej gęstości HDPE stabilizowanego przeciwko promieniowaniu UV. Prostota rozwiązania, a zarazem jego efektywność systemu wynika z możliwości zastosowania słabej jakości kruszyw jako materiału zasypowego. Umożliwia to redukcję kosztów czy wyelimonowanie konieczności korzystania z innych podrażających inwestycję technik. Geomaxx dostępna jest w wersji perforowanej i bez perforacji.

Podstawowe cechy

Producent: produkt polski
Symbol: geokrata_maxx
Jednostka: m2
Specjalizacja: geokrata drogowa, geokrata na skarpy

Grupa produktów: geokrata, georuszt, geokrata
Rozwiązywane problemy: osuwanie skarp i zboczy, osiadanie nasypów, osiadanie gruntu, koleinowanie dróg i parkingów
Zastosowanie: zbrojenie gruntu, wzmocnienie skarpy, wzmocnienie podbudowy drogowej, podbudowa drogowa, budowa dróg tymczasowych i placów

Sytuacje stosowania

Kod QR produktu

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 1

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter