Aktywowano KUPON RABATOWY nr r40 o wartości 20 zł

Kupon rabatowy ciągły ważny w okresie od 2021-07-06 do 2024-03-14 przy zakupie o wartości ponad 800.00 zł
Kupon rabatowy ważny przy zakupie dowolnych produktów z oferty.

Kwota rabatu zostanie automatycznie uwzględniona w koszyku zakupowym.

Uszczelnianie przerw roboczych

Wersja do druku Poleć znajomemu

Uszczelnianie przerw roboczych w betonowaniu to kluczowy proces, który ma na celu zapewnienie szczelności i trwałości konstrukcji betonowych. Przerwy robocze powstają w miejscach, gdzie betonowanie zostało przerwane, np. z powodu przerw technologicznych czy zakończenia dziennej pracy. Aby uniknąć problemów związanych z przeciekami czy osłabieniem konstrukcji, konieczne jest odpowiednie uszczelnienie tych miejsc.

Uszczelnianie przerw roboczychDlaczego uszczelnianie przerw roboczych jest ważne?

  • Ochrona przed wilgocią: Zapobiega przenikaniu wody do wnętrza konstrukcji, chroniąc zbrojenie przed korozją.
  • Zwiększenie trwałości: Minimalizuje ryzyko powstawania pęknięć i uszkodzeń konstrukcji.
  • Poprawa estetyki: Zapobiega powstawaniu wykwitów i przebarwień na powierzchni betonu.
  • Zwiększenie komfortu użytkowania: Zapobiega zawilgoceniu pomieszczeń i powstawaniu pleśni.

Metody uszczelniania przerw roboczych

Aby uszczelnić przerwy robocze w betonie, można stosować różne metody i materiały.

  • Taśma bentonitowa (np. WATERSTOP-RX): Jest to hydrofilowa taśma, która pęcznieje w kontakcie z wodą, tworząc aktywną barierę wodoszczelną. Może być stosowana zarówno w konstrukcjach pionowych, jak i poziomych, nowych i istniejących. Zalety taśmy bentonitowej to wysoka skuteczność uszczelniania, łatwy montaż i wszechstronność.
  • Taśmy uszczelniające PVC: Są to materiały termoplastyczne, które służą do uszczelniania przerw roboczych i dylatacyjnych w konstrukcjach betonowych. Istnieją różne rodzaje taśm PVC, w zależności od przeznaczenia, np. taśmy wewnętrzne i zewnętrzne, do przerw roboczych i dylatacyjnych, narożne, zamykające. Ważne jest, aby taśmy PVC tworzyły ciągłą siatkę uszczelnień we wszystkich przerwach.
  • Sznury bentonitowe: Wykonane z mieszanki kauczuku i bentonitu (ponad 85% bentonitu), pęcznieją w kontakcie z wodą, uszczelniając przerwy robocze na stykach konstrukcji.
  • Polimerowe gumy pęczniejące: Są to materiały o wysokiej stabilności formy, stosowane do uszczelniania przerw roboczych, łączenia prefabrykatów i uszczelniania dylatacji.
  • Taśma uszczelniająca z blachy ocynkowanej: Pokryta warstwą bitumiczną taśma z blachy to rodzaj taśmy uszczelniającej do betonu stosowanej w miejscach przerw konstrukcyjnych i przerw w betonowaniu.
  • Węże iniekcyjne z żywicami: Węże umieszcza się w przerwach roboczych, a następnie wypełnia żywicami, które tworzą elastyczne i szczelne połączenie.
  • Ocynkowana taśma stalowo bitumiczna
  • Żywice:
    • Poliuretanowe: Charakteryzują się doskonałą przyczepnością i mogą być stosowane na powierzchniach suchych i mokrych. Zapewniają plastyczne uszczelnienie szczelin, rys, porów i przerw roboczych.
    • Epoksydowe: Służą do trwałego uszczelniania spękań, pustych przestrzeni i przerw roboczych. Są wytrzymałe i dobrze przylegają do podłoża.
    • Hydrostrukturalne: Stosuje się je do elastycznego uszczelniania dylatacji w stałym kontakcie z wodą. Ich głównym składnikiem są żele, które można modyfikować dodatkami polimerowymi dla lepszej przyczepności i elastyczności.

Przy wyborze metody uszczelniania przerw roboczych należy wziąć pod uwagę rodzaj konstrukcji, warunki gruntowo-wodne, spodziewane obciążenia oraz budżet.

Taśmy uszczelniające (hydrofilowe, bentonitowe, PVC)

  • Taśmy hydrofilowe pęcznieją w kontakcie z wodą, wypełniając szczelinę i zapobiegając przenikaniu wody.
  • Taśmy bentonitowe działają na podobnej zasadzie, ale są wykonane z bentonitu, który również pęcznieje przy kontakcie z wodą.
  • Taśmy PVC są stosowane jako fizyczna bariera, która uniemożliwia przenikanie wody przez szczelinę.

Etapy uszczelniania przerw roboczych

  • Przygotowanie powierzchni: Oczyszczenie powierzchni z pyłu, tłuszczu i innych zanieczyszczeń.
  • Montaż uszczelnienia: Umieszczenie taśmy, sznura lub węża iniekcyjnego w przewidzianym miejscu.
  • Wypełnienie szczelin (w przypadku żywic)
  • Kontrola jakości: Sprawdzenie, czy uszczelnienie zostało wykonane prawidłowo.

Wilgoć i przecieki w szybach windowych to problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak korozja, uszkodzenie elementów konstrukcyjnych, a także pogorszenie estetyki budynku. Na szczęście istnieje skuteczne rozwiązanie tego problemu – uszczelnianie szybu windowego.

więcej »

Uszczelnienie betonowego zbiornika na wodę od wewnątrz przy użyciu szlamu mineralnego to nowoczesna metoda zapewniająca trwałą barierę hydroizolacyjną. Technologia ta umożliwia zabezpieczenie konstrukcji przed przenikaniem wody, eliminując ryzyko przecieków oraz degradacji betonu, bez konieczności wykonywania inwazyjnych prac zewnętrznych.Maxseal Super może mieć bezpieczny kontakt z wodą pitną.

więcej »

cena hurtowa i szybka dostawa ► zamówienie telefoniczne ► 814 608 814

Zapytaj o cenę

mb
1 mb
Podwójna ochrona blachy z bentonitem. Cetflex ACF 125, 165

Zaawansowany system uszczelniania przerw technologicznych w procesie betonowania CETFLEX, w którym połączono zalety tradycyjnego uszczelnienia przegrodowego z aktywnym uszczelnieniem opartym na właściwościach bentonitu. Rozwiązanie to znajduje zastosowanie w miejscach, gdzie zachowanie ciągłości technologicznej oraz zapewnienie szczelności między partami betonowymi ma kluczowe znaczenie dla trwałości i integralności konstrukcji.

CETFLEX to ocynkowana blacha pokryta klikuminimetrową warstwą aktywnego bentonitu SWELLTITE oraz samorozpuszczalną folią organiczną zabezpieczającą przed przedwczesnym pęcznieniem.

Podstawowe cechy

Producent: produkt polski
Symbol: Cetflex_CFX_AC_ACF
Jednostka: mb
Specjalizacja: taśma uszczelniająca do przerw roboczych w betonowaniu

Uwagi: System Contaflexaktiv

Sytuacje stosowania

  • Uszczelnienie przerw roboczych w budowlach żelbetowych. System Contaflexaktiv można stosować w poziomych i pionowych, nieruchomych i nowych przerwach technologicznych w betonowaniu. CONTAFLEX (CETFLEX) można stosować w warunkach hydrostatycznych jak i nie hydrostatycznych.
  • Taśma uszczelniająca do przerw roboczych
Kod QR produktu

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 1

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter