Warunki zgrzewania geomembrany

Wersja do druku Poleć znajomemu

W jakich warunkach można zgrzewać geomembrany?

Zgrzewanie geomembran można wykonywać w następujących warunkach:

  • Temperatura otoczenia: od 5°C do 40°C - przy niższych temperaturach może dochodzić do pękania zgrzewu, a przy wyższych do jego nieszczelności. Temperatura otoczenia może być inna tylko w przypadku zgrzewania specjalnymi metodami lub w przypadku stosowania kurtyn powietrznych. W niskich temperaturach geomembrany są mniej plastyczne przez co trudniej jest je odpowiednio formować i dopasowywać.
  • Wilgotność powietrza: do 80% - przy wyższej wilgotności może dochodzić do kondensacji pary wodnej na powierzchni geomembrany, co może utrudnić lub uniemożliwić poprawne zgrzewanie geomembrany.
  • Wiatr: do 10 m/s - przy silniejszym wietrze może dochodzić do rozproszenia (zdmuchiwania) gorącego powietrza  przez co nie ma zapewnionej odpowiedniej temperatury zgrzewanego materiału i/lub drutu spawalniczego.
  • Deszcz: niedopuszczalny. Deszcz może powodować rozpraszanie gorącego powietrza lub płynu spawalniczego, co może utrudnić lub uniemożliwić zgrzewanie. Opady atmosferyczne uniemożliwiają prace ze względu na odparowywanie wody w trakcie rozgrzewania łączonych powierzchni - ma to negatywny wpływ na jakość i trwałość wykonywanych łączeń

Dodatkowo, należy pamiętać, że geomembrany powinny być czyste i suche przed rozpoczęciem zgrzewania.

W przypadku zgrzewania geomembran metodą gorącego powietrza, należy również zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • Ochrona przed oparzeniami: zgrzewanie geomembran metodą gorącego powietrza jest procesem, który generuje wysokie temperatury. Dlatego osoby wykonujące zgrzewanie powinny być odpowiednio chronione przed oparzeniami przez środki ochrony bezpośredniej: rękawice, maski i okulary ochronne.
  • Bezpieczeństwo pożarowe: zgrzewanie geomembran metodą gorącego powietrza może prowadzić do powstania odprysków gorącego materiału. Dlatego należy zapewnić odpowiednie środki bezpieczeństwa pożarowego, np. podłoże niepalne i źródło wody do gaszenia ewentualnych pożarów.

Podczas zgrzewania geomembran należy przestrzegać instrukcji producenta geomembrany i sprzętu spawalniczego - różne materiały mają różne właściwości, dlatego ważne jest aby stosować się do instrukcji producenta.

Powyższe wytyczne mogą być odmienne dla konkretnej sytuacji, dlatego zawsze najlepiej uzgodnić wszelkie szczegóły z ekipą monterską.

Zapraszamy do współpracy - wykonujemy usługi zgrzewania geoembran PEHD, EPDM, PVC i innych na terenie całej Polski.

 

cena hurtowa i szybka dostawa ► zamówienie telefoniczne ► 814 608 814

Zapytaj o cenę

m2
1.00 m2
zgrzewanie geomembrany, spawanie gemombrany - usługa na terenie całej Polski

Zgrzewanie geomembrany zależnie od stosowanej metody polega na podgrzaniu dwóch warstw materiału do odpowiedniej temperatury i złączeniu ich poprzez docisk.

Podstawowe cechy

Producent: produkt polski
Symbol: zgrzewanie-PEHD
Jednostka: m2
Minimalne zamówienie: 50 m2
Specjalizacja: zgrzewanie geomembrany, spawanie, stapianie, kontrola szczelności membrany hdpe/pehd

Uwagi: usługa wyceniana indywidualnie
Zastosowanie: hydroizolacja zbiorników, budowa zbiorników wodnych, budowa wysypisk odpadów, budowa oczek wodnych

Sytuacje stosowania

Kod QR produktu

Tagi:

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 5

cena hurtowa i szybka dostawa ► zamówienie telefoniczne ► 814 608 814

Zapytaj o cenę

m2
1 m2
Polska geomembrana PEHD / HDPE gładka i teksturowana

GeomembranaSALAMANDER to gładka lub teksturowana geomembrana HDPE, służąca do wykonywania uszczelnień, zbiorników i barier izolacyjnych w gruncie.

Podstawowe cechy

Producent: produkt polski
Symbol: Salamander_HDPE
Jednostka: m2
Specjalizacja: geomembrana pod stacje paliw, geomembrana na ściany oporowe, uszczelnianie składowisk odpadów, geomembrana do zgrzewania

Grupa produktów: geomembrana
Zastosowanie: uszczelnianie zbiorników betonowych, izolacja płyty dennej, hydroizolacja zbiorników, budowa zbiorników wodnych, budowa wysypisk odpadów

Sytuacje stosowania

Zastosowanie geomembrany HDPE Salamander:

  • Izolacja zbiorników wodnych: Geomembrana HDPE jest idealna do izolacji stawów, basenów, zbiorników retencyjnych, zbiorników ppoż. i innych zbiorników wodnych.
  • Składowiska odpadów: Geomembrana HDPE jest stosowana do uszczelniania składowisk odpadów komunalnych i przemysłowych, co zapobiega przedostawaniu się szkodliwych substancji do środowiska.
  • Obiekty przemysłowe: Geomembrana HDPE jest wykorzystywana w wielu gałęziach przemysłu, m.in. w przemyśle chemicznym, górniczym i naftowym, m. in. jako zabezpieczenie gruntów przed potencjalnymi skażeniami
  • Inne zastosowania: Geomembrana HDPE może być stosowana do izolacji tuneli, kanałów, dróg i innych obiektów infrastrukturalnych.
Kod QR produktu

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 1

cena hurtowa i szybka dostawa ► zamówienie telefoniczne ► 814 608 814

Zapytaj o cenę

m2
1 m2
Folia PCV/PVC 1 mm do uszczelniania zbiorników i basenów

Gruba folia budowlana izolacyjna folia PCV w kolorze czarnym. Gruba folia PVC to materiał jest przeznaczony do wykonywania różnego rodzaju zbiorników wodnych i innych uszczelnień. Folia PCV może być zgrzewana lub klejona.

Podstawowe cechy

Producent: produkt polski
Symbol: folia-pcv-pvc
Jednostka: m2
Specjalizacja: folia basenowa, gruba folia PCV, geomembrana PVC

Sytuacje stosowania

Kod QR produktu

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 1

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter