Wylewka dźwiękochłonna lub wylewka akustyczna nazywana podłogą akustyczną lub podłogą dźwiękochłonną to jednoskładnikowa, samopoziomująca zaprawa, która służy do izolacji akustycznej i zmniejszania hałasu w pomieszczeniach.
Wylewka akustyczna działa poprzez tłumienie dźwięków uderzeniowych, czyli tych powstających na skutek chodzenia, biegania, przesuwania mebli lub upuszczania przedmiotów. Dźwięki te przenoszą się przez strop i ściany, powodując dyskomfort w innych pomieszczeniach. Wylewka dźwiękochłonna pochłania część drżeń i zamienia je w ciepło, co ogranicza hałas i poprawia komfort akustyczny.
Zalety wylewki dźwiękochłonnej
- Skuteczne tłumienie hałasu uderzeniowego
- Zwiększenie komfortu akustycznego
- Łatwość aplikacji
- Szybkie schnięcie
- Możliwość stosowania pod różne wykończenia podłóg
Maty akustyczne pod wylewki
Oprócz wylewek dźwiękochłonnych, do izolacji akustycznej podłóg stosowane są również maty akustyczne. Maty te układa się pod wylewką betonową, tworząc warstwę izolacyjną. Działają one na podobnej zasadzie co wylewki, tłumiąc drgania i ograniczając hałas.
Wybór wylewki lub maty akustycznej
Wybór wylewki lub maty akustycznej zależy od rodzaju podłoża, pożądanego poziomu izolacji akustycznej oraz budżetu.
Inne produkty stosowane do poprawy warunków akustycznych pomieszczeń
Wylewka termoizolacyjna i dźwiękochłonna BAUWER STEP Zaprawa termoizolacyjna i dźwiękochłonna budowlana „BAUWER Step” – składa się z cementu, wapna oraz naturalnych wypełniaczy wermikulitu i perlitu. Po zmieszaniu produktu z wodą uzyskuje się zaprawę o wysokich parametrach izolacji termicznej i akustycznej. Zaprawa przeznaczona jest do stosowania na powierzchniach pionowych i poziomych. Podstawowe cechyProducent: produkt polski Symbol: SZPACHLA_TERMOIZOLACYJNA Grupa produktów: termoizolacja z wermikulitu Zastosowanie: termoizolacja, izolacja akustyczna | |
Kod QR produktu | |
Tynk dźwiękochłonny znany również jako tynk akustyczny, to specjalny rodzaj materiału budowlanego, stosowany do tłumienia hałasu i poprawiania akustyki w pomieszczeniach. Charakteryzuje się specyficzną strukturą i składem, które pozwalają mu na pochłanianie fal dźwiękowych.
więcej »