Wyrównywanie posadzki

Wersja do druku Poleć znajomemu

Wyrównanie posadzki to ważny etap w przygotowaniu powierzchni pod różnego rodzaju podłogi, takie jak panele, płytki ceramiczne, parkiet, czy wykładziny. Wyrównanie ma na celu utworzenie jednolitej i gładkiej powierzchni, eliminując nierówności i dzięki temu zapewniając prawidłowe położenie finalnej podłogi.

Czym wyrównać posadzkę?

Istnieje kilka metod wyrównania posadzki, z których możesz skorzystać, w zależności od rodzaju powierzchni i jej stanu. Oto kilka popularnych sposobów:
 

  • Masa samopoziomująca: Jest to elastyczna masa wyrównująca, która wypływa i rozpływa się po powierzchni, samodzielnie wypełniając nierówności. Ta metoda jest stosunkowo szybka i efektywna.
  • Zaprawa cementowa: Możesz użyć zaprawy cementowej, aby wyrównać posadzkę. Zaprawa ta składa się z cementu, piasku i wody. Trzeba ją ręcznie rozprowadzić na powierzchni i wyrównać za pomocą kija lub płyty wyrównawczej.
  • Plytki spienione: Są to specjalne płytki, które można umieścić na nierównościach w celu wyrównania podłogi przed położeniem ostatecznego pokrycia.
  • Mieszanka samopoziomująca na bazie gipsu: Jest to inny rodzaj samopoziomującej masy, ale na bazie gipsu. Działa podobnie jak masa samopoziomująca cementowa.
  • Regipsy: Można użyć regipsów lub płyt gipsowo-kartonowych do pokrycia nierówności. Należy je odpowiednio przytwierdzić do podłoża.


Zanim przystąpisz do wyrównywania posadzki, ważne jest, aby dokładnie zbadać jej stan i wybrać odpowiednią metodę. W niektórych przypadkach, jeśli nierówności są bardzo poważne lub podłoże jest w złym stanie, konieczne może być skonsultowanie się z profesjonalistą lub fachowcem, który pomoże w odpowiednim doborze i wykonaniu wyrównania posadzki.

cena hurtowa i szybka dostawa ► zamówienie telefoniczne ► 814 608 814

Zapytaj o cenę

kg
25.00 kg
wylewka samopoziomująca mrozoodporna, zewnętrzna

Wylewka na zewnątrz uszlachetniona dodatkiem żywic syntetycznych, samopoziom na zewnątrz, hydraulicznie utwardzająca masa samopoziomująca do wyrównywania ekstremalnych nierówności jastrychów cementowych, przed układaniem płytek ceramicznych i wykładzin podłogowych. Możliwość uzyskania spadku powierzchni do 3%. Dopuszczalna grubość warstwy do 30 mm.

Wylewka samopoziomująca do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Podstawowe cechy

Producent: Murexin
Symbol: wylewka_mrozoodporna_FMA30
Opakowanie: 25 kg
Jednostka: kg
Cena hurtowa ponad: 1100 kg
Minimalne zamówienie: 25 kg
Specjalizacja: wylewka samopoziomująca na zewnątrz

Uwagi: wylewka zewnetrzna

Grupa produktów: zaprawa samopoziomująca, wylewki samopoziomujące, wylewka zewnętrzna
Zastosowanie: wypełnianie ubytków i naprawy, układanie gresów i glazury, posadzki przemysłowe

Sytuacje stosowania

Kod QR produktu

Oceń

średnia ocena: 4.2

liczba ocen: 9

cena hurtowa i szybka dostawa ► zamówienie telefoniczne ► 814 608 814

Zapytaj o cenę

kg
25.00 kg
tiksotropowa zaprawa do rekonstrukcji i naprawy betonu

Geolite 40 to ekokompatybilna, certyfikowana, mineralna geozaprawa tiksotropowa na bazie geospoiwa o reakcji krystalicznej, do pasywacji, reprofilacji, szpachlowania i ochrony monolitycznej struktur ze zdegradowanego betonu, idealna w GreenBuilding. Bardzo niska zawartość polimerów petrochemicznych, brak włókien zbrojących. Tiksotropowa, wiązanie przyspieszone 40 min. Malowanie po 4 godzinach.

Podstawowe cechy

Producent: Kerakoll
Symbol: GeoLite_40
Opakowanie: worki po 25 kg
Jednostka: kg
Cena hurtowa ponad: 250 kg
Minimalne zamówienie: 25 kg
Specjalizacja: pasywacja zbrojenia naprawa betonu szpachlowanie betonu naprawa stropów naprawa balkonów reprofilacja elementów nośnych
Zużycie: 17,5 kg/m2 na 1 cm grubości warstwy

Grupa produktów: zaprawa naprawcza, GeoLite
Rozwiązywane problemy: uszkodzenia betonu, wykruszenia żelbetu, rysy w betonie, pęknięcia betonu
Zastosowanie: wypełnianie ubytków i naprawy, naprawa żelbetu i betonu, naprawa i rekonstrukcja fontanny, budowa zbiorników wodnych, budowa oczek wodnych, betonowanie, fundamentowanie, wykonanie stropów i posadzek
Rozwiązania systemowe: sklejanie rys i pęknięć w betonie

Sytuacje stosowania

obszary stosowania tiksotropowej geozaprawy GeoLite 40

  • pasywacja zbrojenia
  • reprofilacji zniszczonych konstrukcji betonowych
  • szpachlowanie i ochrona struktur z betonu zbrojonego, takich jak: belki żelbetowe, filary, płyty betonowe, półki balkonowe, rampy kolejowe i załadowcze, beton architektoniczny, elementy dekoracyjne, gzymsy
  • naprawy hydrotechniczne
  • naprawy elementów betonowych wystawionych na stałe działanie wody (stocznie, doki, kanały wodne itp)
  • naprawa pęknięć
Kod QR produktu

Tagi:

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 2

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter