Wzmocnienie kruszącego się betonu

Wersja do druku Poleć znajomemu

Wzmocnienie kruszącego się betonu może być osiągnięte na wiele sposobów. W zależności od miejsca występowanie kruszącego się beton, intensywności tego zjawiska oraz od docelowego przeznaczenia i oczekiwanych parametrów wytrzymałościowych betonu, dobieramy odpowiednią metodę naprawy sytuacji i dalszego postępowania.

Istnieje wiele przyczyn występowania kruszącego się betonu. Jedną z najczęstszych jest niewłaściwe proporcje składników betonu lub ich niedostateczna jakość. Zbyt mała ilość cementu lub zanieczyszczenia w składnikach mogą powodować, że beton będzie miał niską wytrzymałość i będzie się kruszyć.

Innym powodem może być nieprawidłowe dojrzewanie betonu. Jeśli beton jest suszony zbyt szybko lub w niewłaściwych warunkach, np. uległ przermarznięciu, może dojść do kruszenia się powierzchni. Podobnie, jeśli beton jest zbyt wilgotny podczas utwardzania, może ulec kruszeniu.

Inne czynniki, takie jak niewłaściwe ułożenie lub zagęszczenie betonu, narażenie na działanie ekstremalnych temperatur lub wilgotności, korozja zbrojenia lub uszkodzenia mechaniczne również mogą prowadzić do kruszenia się betonu.

Dlatego ważne jest, aby dokładnie zbadać przyczynę kruszenia się betonu i odpowiednio dobrać metody jego wzmocnienia, aby zapewnić trwałość i bezpieczeństwo konstrukcji.
naprawa posadzki betonowej - renowacja posadzki przemysłowej

Zanim przystępimy do naprawy kruszącego się betonu, mamy jeszcze szansę na wykonanie pomiarów sklerometrycznych młotkiem schmidta - badanie wytrzymałości betonu w celu określenia faktycznego stanu betonu. Być może nie jest tak źle jak myślimy.

Dostępne opcje naprawy kruszącego się betonu:

  • wylewki samopoziomujące do regeneracji posadzek
  • utwardzacze powierzchniowe do betonu - MAXDUR
  • zastosowanie żywic epoksydowych, które zapewniają dodatkową wytrzymałość mechaniczną i zmniejszają podatność betonu na spękania. Innym sposobem jest użycie specjalnych dodatków do betonu, takich jak mikrosilika lub popiołu lotnego, które poprawiają jego właściwości fizyczne i chemiczne.
  • stosowanie wzmocnienia zewnętrznego, czyli naklejenie na powierzchnię betonu siatki z włókien szklanych lub węglowych oraz odpowiednio dobranych żywic. W każdym przypadku konieczne jest dokładne zbadanie przyczyny kruszenia się betonu oraz dobór odpowiedniego sposobu wzmocnienia, aby zapewnić trwałość i bezpieczeństwo konstrukcji.
  • zaprawa naprawcza, wylewka bezskurczowa - do naprawy wykruszonych elementów pionowych i poziomych
  • w przypadku wykruszeń elementów żelbetowych - naprawa otuliny prętów zbrojeniowych
  • w sytuacjach dużej destrukcji betonu - można rozważyć wykonanie dodatkowej warstwy cienkowarstwowej posadzki z zbrojeniem rozproszonym
  • wzmocnienie kruszącego się betonu można przeprowadzić również stosując odpowiednie środki wgłębne, które wnikają w strukturę betonu powodując jej zmianę; takim środkiem będzie np. Harbeton.

 

cena hurtowa i szybka dostawa ► zamówienie telefoniczne ► 814 608 814

Zapytaj o cenę

kg
30.55 kg
samopoziomująca zaprawa epoksydowo-cementowa

Samopoziomująca zaprawa epoksydowo - cementowa

Podstawowe cechy

Producent: Drizoro
Opakowanie: zestaw 30,55 kg (A: 1,40kg + B: 4,15kg + C: 25,00kg)
Jednostka: kg
Rozwiązywane problemy: karbonatyzacja betonu i odsłonięte zbrojenie na balkonie lub tarasie
Zastosowanie: posadzki przemysłowe, naprawa żelbetu i betonu, budowa zbiorników wodnych

Sytuacje stosowania

Kod QR produktu

Tagi:

Oceń

średnia ocena: 4

liczba ocen: 2

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter