Izolacja akustyczna podłogi od dźwięków uderzeniowych

Wersja do druku Poleć znajomemu

Izolacja akustyczna od dźwięków uderzeniowych jest coraz istotniejsza ze względu na pracę maszyn i urządzeń generujacych silne dźwięki. Z tego względu ten typ izolacji brany jest pod uwagę zarówno w fazie projektu jak i wykonastwie konstrukcji budowlanych w których będzie występować ryzyko hałasu.  Istotna jest poprawność wykonania takiej izolacji, bo tylko to da oczekiwany efekt, spełniający normy akustyczne.

Matę dzwiękoszczelną Ethafoam 2222 wykładamy na uprzednio oczyszczonym podłożu.

Matę należy układać równolegle, z zakładem co najmniej 10 cm. Złącza należy skleić taśmą samoprzylepną.

W przypadku układania warstwowego dwóch mat drugą wartwę maty należy kłaść pasami równoległymi do warstwy poprzedniej, z przesunieciem styków.

W celu eliminacji mostków akustycznych, na obrzeżach podłogi powinien być zachowany dystans pomiędzy wylewką cementową a ścianami pomieszczenia na conajmniej 5 mm.

Wzdłuż ścian należy rozłożyć pionowo paski maty (tzw. taśmy dylatacyjne, brzegowe) o grubości równej co najmniej grubości maty i wysokości zapewniającej odizolowanie podłogi pływającej od przegród pionowych pomieszczenia.

ethafoam_izolacja_pod__ogi.PNG

Przed wylaniem zaprawy matę należy przykryć folią grubości nie mniejszej niż 0,2 mm, któej zakłady należy skleić taśmą samoprzylepną.

Matę dźwiękoszczelną Ethaofam 2222 zalewamy jastrychem o grubości min. 40 mm

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter