Preparaty do odladzania i środki do usuwania śniegu i gołoledzi

Wersja do druku Poleć znajomemu

Preparaty do odladzania i chemicznego usuwania śniegu i gołoledzi to substancje chemiczne, które rozpuszczają lód i śnieg. Stosowane są one w celu usuwania gołoledzi i śniegu z nawierzchni drogowych, chodników, parkingów, dachów i innych powierzchni, na których może tworzyć się lód lub śnieg.

Najczęściej stosowanymi preparaty do odladzania i chemicznego usuwania śniegu są:

Środki chemiczne do usuwania śniegu z dachu

  • Chlorek sodu (NaCl) - najtańszy i najpowszechniej stosowany środek. Rozpuszcza lód i śnieg w temperaturze około -10°C. Jest jednak dość korozyjny dla metali i może powodować powstawanie śliskich nalotów.
  • Chlorek magnezu (MgCl2) - bardziej skuteczny niż chlorek sodu, rozpuszcza lód i śnieg w temperaturze około -20°C. Jest mniej korozyjny niż chlorek sodu i nie powoduje powstawania śliskich nalotów.
  • Chlorek wapnia (CaCl2) - bardzo skuteczny środek, rozpuszcza lód i śnieg w temperaturze około -50°C. Jest mniej korozyjny niż chlorek sodu i nie powoduje powstawania śliskich nalotów.
  • Siarczan magnezu (MgSO4) - mniej skuteczny niż chlorek sodu, ale bardziej ekologiczny. Rozpuszcza lód i śnieg w temperaturze około -10°C. Nie jest korozyjny dla metali i nie powoduje powstawania śliskich nalotów.
  • Mrówczan potasu (HCOO) - organiczny związek chemiczny, sól kwasu mrówkowego i potasu. Nie powoduje korozji metali. Bezpieczny dla środowiska.  Środek do rozpuszczania lodu.

Preparaty do usuwania gołoledzi to środki chemiczne, które zapobiegają tworzeniu się lodu na nawierzchniach. Stosowane są one w celu ochrony nawierzchni przed oblodzeniem, na przykład w miejscach, gdzie ruch jest duży lub gdzie istnieje ryzyko wypadków.

Najczęściej stosowanymi preparatami do usuwania gołoledzi są:

  • Polimerowe środki nawierzchniowe - tworzą na nawierzchni cienką warstwę polimeru, która zapobiega przyczepianiu się lodu i śniegu.
  • Środki zawierające krzemionkę koloidalną - krzemionka koloidalna tworzy na nawierzchni cienką warstwę, która zapobiega przyczepianiu się lodu i śniegu.
  • Środki zawierające glikol etylenowy - glikol etylenowy obniża temperaturę zamarzania wody, dzięki czemu nawierzchnia nie zamarza tak łatwo.

Przy wyborze środków chemicznych do odladzania i chemicznego usuwania śniegu należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • Temperaturę otoczenia - środki powinny działać w temperaturze, w której jest prawdopodobne wystąpienie gołoledzi lub śniegu.
  • Rodzaj nawierzchni - niektóre środki mogą być szkodliwe dla niektórych rodzajów nawierzchni, na przykład dla metali.
  • Koszt - środki do odladzania i chemicznego usuwania śniegu mogą być dość drogie.

Środki do odladzania i chemicznego usuwania śniegu należy stosować ostrożnie, zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Należy również pamiętać, że środki te mogą być szkodliwe dla zdrowia i środowiska, dlatego należy je stosować z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Sprawdzone preparaty do odladzania

cena hurtowa i szybka dostawa ► zamówienie telefoniczne ► 814 608 814

Cena brutto: 21,53 PLN za kg

kg
20.00 kg
płyn do usuwania oblodzeń, środek odladzający

DONSOL TECTUM EXTRA PLUS to bezpieczny  w  stosowaniu  płyn do odladzania. Środek na bazie chlorku magnezu i mrówczanu potasu. Bezpieczny dla środowiska i powierzchni.

Podstawowe cechy

Producent: produkt polski
Symbol: DON_TC PLUS
Opakowanie: 20 kg
Jednostka: kg
Ilość handlowa: 20.00 kg
Minimalne zamówienie: 20 kg
Specjalizacja: odladzanie i odśnieżanie dachów wielkopowierzchniowych, usuwanie oblodzenia, odladzanie rusztowań, środek chemiczny do usuwania śniegu i lodu z dachu hali i namiotu, naczepy samochodowej, etc.

Grupa produktów: środki do odladzania
Zastosowanie: odladzanie, odśnieżanie, chemiczne usuwanie gołoledzi
Rozwiązania systemowe: usuwanie lodu i śniegu z chodników, odśnieżanie i odladzanie lądowisk i pasów startowych, odladzanie dachów

Sytuacje stosowania

Obszary stosowania środka Donsol Tectum Extra Plus:

 

Kod QR produktu

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 3

Obowiązek prawny usuwania śniegu i lodu z dachów spoczywa na właścicielu nieruchomości. Zalegający śnieg i lód na dachach to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Zarówno dla mieszkańców budynku, jak i dla przechodniów. Dlatego polskie prawo jasno określa obowiązki właścicieli nieruchomości w tym zakresie.

więcej »

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter