Wyniki wyszukiwania "brzegów"
- Budowa oczka wodnego - konsultacje
Wszystkim zainteresowanym udzielamy pomocy merytorycznej przy doborze technologii budowy oczka wodnego. Zanim zadasz pytanie, przejrzyj zapis dotychczasowych konsultacji.
więcej - Zastosowanie geokraty NEOWEB
Główne obszary zastosowania geokraty NEOWEB, to wzmacnianie podłoży, zabezpieczenie skarp, nasypów i kanałów, wzmacnianie zbiorników i wysypisk oraz retencja gruntu.
więcej - Izolacja tarasów i balkonów w systemie DRIZORO
Izolacja tarasów i balkonów w systemie DRIZORO to uszczelnienie, które sprawdza się w ciężkich warunkach klimatycznych obecnych w Polsce.
więcej - GEOWEB - budowa wałów przeciwpowodziowych w Sandomierzu
Stabilizacja skarp wałów przecipowodziowych wzmocnienie skarp i zabezpieczenie przeciwerozyjne skarp tarasów zalewowych w Zawichoście - system geokraty GEOWEB Zabezpieczenie i umocnienie skarpy - zastosowanie geokraty geokomórkowego systemu ograniczającego GEOWEB w wybranych obiektach budownictwa wodnego i wodno-inżynieryjnego na przykładzie wału przeciwpowodziowego w Sandomierzu. (budowa i wzmacnianie skarp wałów przeciwpowodziowych) Raport z realizacji obiektów, efekty ekonomiczne oraz walory w zakresie środowiskowym. autor: Zdzisław Szczepaniak, Structum, Poland na zdjęciu: wzmocnienie skarp i zabezpieczenie przeciwerozyjne skarp tarasów zalewowych w Zawichoście - system geokraty GEOWEB wzmocnienie skarp i umocnienia przeciwerozyjne kanałów za pomocą geokraty typu GEOWEB Budowa murów oporowych z wykorzystaniem geosiatki typu GEOWEB Budowa murów oporowych w systemie GEOWEB Budowa murów oporowych w systemie GEOWEB
więcej - Ochrona przeciwerozyjna brzegów rzek i kanałów
Ochrona przeciwerozyjna brzegów kanałów w Komórkowym Systemie Ograniczającym GEOWEB polega na wzmacnianiu brzegów podatnymi sekcjami komórkowymi wypełnionymi gruntem lub innym materiałem. Uwięziony, ograniczony w komórkach systemu GEOWEB grunt jest odporny na erozję, dzięki temu możliwy jest wzrost i utrzymanie roślinności na brzegach kanałów a w konsekwencji dalszy wzrost odporności na erozję. ochrona brzegów kanału, system Geoweb stabilizacja przyczółka kanału, system GEOWEB wzmacnianie nasypów kolejowych, system Geoweb wzmacnianie nasypów kolejowych na linii LHS, system Geoweb
więcej - Zabezpieczenie skarpy - jak stabilizować skarpę?
Zabezpieczenie skarpy, umacnienie skarp, zboczy i różnego rodzaju wzniesień stanowi bardzo ważny punkt w pracach ziemnych. Odpowiednie zabezpieczenie skarpy sprawia, że z upływem czasu nie ulega ona erozji (obsuwaniu, wypłukiwaniu). Obecnie jednymi z najskuteczniejszych sposobów zabezpieczania zboczy i skarp jest geokrata stosowana razem z geowłókniną. Zabezpieczenie skarpy przed erozją i potrzeba podniesienia stabilności konstrukcji ziemnych była przyczyną opracowania systemu geosiatek komórkowych. Aktualnie oferta geosiatek obejmuje produkty z gamy geosyntetyków różnych producentów - m.in. GEOWEB oraz PRS Mediterranean (geokrata NEOWEB). Jeżeli umocnienie skarpy ograniczym jedynie do ochrony skarpy przed erozją, stabilizacja skarpy może być przeprowadzona z wykrzystaniem biowłókniny ściółkującej, która zawiera nasiona trawy i przyspiesza rozwój darni na skarpie i zapewnia natychmiastową ochronę przed erozją, utrzymując ziemię na miejscu, zwłaszcza na stromych skarpach lub obszarach narażonych na erozję w wyniku opadów deszczu czy wiatru.
więcej - Membrana dachowa EPDM - System mechanicznego mocowania
Membrana dachowa EPDM to elastomerowa membrana dachowa wykonana z etyleno-propyleno-dienowego kauczuku syntetycznego. Jest to popularny materiał wykorzystywany w budownictwie do pokrywania dachów płaskich i niskospadowych.
więcej - Izolacja akustyczna podłogi od dźwięków uderzeniowych
Izolacja akustyczna od dźwięków uderzeniowych jest coraz istotniejsza ze względu na pracę maszyn i urządzeń generujacych silne dźwięki. Z tego względu ten typ izolacji brany jest pod uwagę zarówno w fazie projektu jak i wykonastwie konstrukcji budowlanych w których będzie występować ryzyko hałasu. Istotna jest poprawność wykonania takiej izolacji, bo tylko to da oczekiwany efekt, spełniający normy akustyczne.
więcej - Właściwości filtracyjne geowłóknin
Filtracyjna funkcja geowłókniny definiowana jest jako: „Ograniczenie ruchu gruntu lub innych cząsteczek poddanych działaniu sił hydrodynamicznych, przy jednoczesnym umożliwieniu przepływu cieczy przez, lub w głąb geowłókniny albo innego produktu pochodnego”. Do określenia własności filtracyjnych geowłókniny zwykle używa się parametrów wodoprzepuszczalności i wymiaru otworów. Wielkość porów geowłókniny powinna być dostatecznie mała aby zatrzymać większe cząstki gruntu, przeciwdziałając jego erozji. Początkowo małe cząsteczki gruntu muszą przechodzić przez geowłókninę w celu umożliwienia powstania „sieci przesklepieñ” składającej się z większych cząstek, które działają jako dodatkowy naturalny filtr gruntowy towarzyszący geowłókninie. Jeżeli rozmiar porów geowłókniny będzie zbyt mały, to wówczas drobne cząsteczki nie będą mogły być wypłukane i wytworzona „sieć przesklepień” o małych wymiarach bêdzie stanowią naturalną barierę z gruntu o niższej wodoprzepuszczalności.
więcej - Odnawianie oczka wodnego i basenu
Oczko wodne podobnie jak inne tego obiekty wymaga konserwacji i odnawiania co jakiś czas. Poniżej przedstawiamy kilka najczęściej spotykanych problemów i uszkodzeń. Podpowiadamy też jak prosto sobie z nimi poradzić.
więcej - Wylewka do wyrównania posadzki
Wyrównanie posadzki to proces polegający na uzyskaniu jednolitej powierzchni podłogi poprzez usunięcie nierówności i wygładzenie jej powierzchni. Wyrównanie posadzki wykonujemy przed układaniem płytek, paneli, wykładzin, czy innych materiałów wykończeniowych. Wyrównanie posadzki może być przeprowadzone na różne sposoby, w zależności od stopnia nierówności i wymagań dotyczących ostatecznego wykończenia powierzchni. Może to być wykonane za pomocą masy samopoziomującej, która wyrównuje powierzchnię, a także zwiększa jej wytrzymałość na obciążenia mechaniczne.
więcej - Membrana bentonitowa
Membrana bentonitowa to rodzaj membrany hydroizolacyjnej wykonanej z naturalnego materiału, jakim jest bentonit. Bentonit to rodzaj gliny o właściwościach higroskopijnych, czyli zdolnych do wchłaniania wody. Membrana bentonitowa, znana również jako mata bentonitowa, to specjalnie zaprojektowany materiał hydroizolacyjny stosowany głównie do ochrony podziemnych części budynków przed wnikaniem wody jako izolacja typu ciężkiego. Składa się z trzech głównych elementów: geotkaniny, geowłókniny polipropylenowej i granulatu bentonitowego1. Bentonit, będący głównym składnikiem tej membrany, ma właściwości samouszczelniające - w kontakcie z wodą żeluje się i wnika w rysy oraz pęknięcia, uszczelniając konstrukcję. Dzięki swoim właściwościom bentonit jest w stanie wchłonąć duże ilości wody, a w kontakcie z nią tworzy szczelne uszczelnienie, które zapobiega wyciekowi wody i wilgoci. Membrany bentonitowe są stosowane przede wszystkim w budowie tuneli, basenów, hydroizolacji fundamentów budynków oraz innych konstrukcjach narażonych na działanie wody.
więcej - Umocnienie brzegów stawu, jeziora i innych zbiorników wodnych
Umocnienie brzegów stawu za pomocą biowłókniny z nasionami traw jest skutecznym rozwiązaniem. Biowłóknina to materiał wykonany z naturalnych włókien, który można stosować do stabilizacji i ochrony brzegów stawów.
więcej - Retencja wody przy pomocy gabionów
Gabiony to konstrukcje zbudowane z siatek metalowych wypełnionych kamieniami lub innymi materiałami, które znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach, takich jak budownictwo, inżynieria lądowa czy architektura krajobrazu. Retencja wody przy użyciu gabionów odnosi się do zdolności tych struktur do zatrzymywania i kontrolowania przepływu wody.Gabiony mogą być wykorzystywane do retencji wody na różne sposoby. Mogą służyć jako osłony brzegowe, zabezpieczając tereny przed erozją wywołaną przez działanie fal lub przepływ wody. Siatki gabionowe, wypełnione kamieniami, tworzą porowatą strukturę, która pozwala na swobodny przepływ wody, jednocześnie zatrzymując cząstki gleby i materiały erozyjne.
więcej - Umocnienie brzegu stawu
Umocnienie brzegu stawu odnosi się do działań mających na celu wzmocnienie struktury brzegowej w celu zapobieżenia erozji, osuwaniu się ziemi lub uszkodzeniom spowodowanym działaniem wody. Umocnienie brzegu ma na celu utrzymanie stabilności brzegów i ochronę zarówno samego stawu, jak i jego otoczenia.
więcej